گزارش تصویری دیدار و‌هم اندیشی جوانان با فرماندار گیلان به مناسبت روز جوان
گزارش تصویری هشتاد و هشتمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری تودیع و معارفه مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان
گزارش تصویری گلباران گلزار شهدای رشت در اغاز هفته جوان توسط سازمان های مردم نهاد جوانان
گزارش تصویری رویداد گیلان از هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر رشت در سال جدید

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه رشت و تالش بیش از سایر مناطق استان گیلان دچار کمبود امکانات زیربنایی آموزشی هستند گفت: راه‌حل این مشکل نیازمند کمک سازمان‌های مردم‌ نهاد و خیران مدرسه‌ساز هستیم.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  نادر جهان آرای امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان علاقه‌مندی دانش آموزان گیلانی برای ورود به رشته‌های مهارتی بسیار زیاد است و ما تلاش داریم که از این فرصت برای افزایش روابط بین آموزش و پرورش و سازمان صمت استان گیلان استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: در حال حاضر رتبه استان گیلان نسبت به سایر استان‌ها در بحث ورود به رشته‌های مهارتی و فنی‌ و حرفه‌ای به حدود ۴۰ درصد می‌رسد که با توجه به برنامه ششم توسعه، باید آن را به بالای ۵۰ درصد برسانیم.

جهان آرای با گله‌مندی از کمبود فضای مناسب آموزشی برای دانش آموزان استان گیلان گفت: رشت و تالش بیش از سایر مناطق استان گیلان دچار کمبود امکانات زیربنایی آموزشی هستند و در این رابطه نیازمند کمک سازمان‌های مردم‌ نهاد و خیران مدرسه‌ساز هستیم.

وی افزود: افزایش تعداد هنرستان‌های مهارتی در استان گیلان با استفاده از فضاهای موجود امکان پذیر نیست و تجهیز مدارس و به‌ویژه هنرستان‌های استان، نیازمند امکانات زیادی است که در این رابطه منتظر کمک‌های بیشتر فعالان و خیران مدرسه ساز هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال و علاقمندی دانش آموزان گیلانی از فعالیت‌ها و نمایشگاه‌های خلاقانه، امسال برای نخستین بار استان گیلان میزبان برگزاری جشنواره جابربن حیان در انزلی است.

جهان آرای با اشاره به اینکه استقبال چشمگیر دانش آموزان گیلانی از جشنواره جابربن حیان نشان‌دهنده استعداد آنان در رشته‌های مهارتی است گفت: آموزش و پرورش استان گیلان وظیفه دارد که با همکاری نهادهای مربوطه مثل سازمان صمت استان، در جهت پرورش این استعدادها گام بردارد.

وی با بیان اینکه تقویت روابط بین آموزش و پرورش با سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در آینده شغلی دانش آموزان هنرستانی موثر است افزود: همه این اقدامات برای افزایش رابطه متقابل بین آموزش و پرورش و سازمان صمت گیلان است که می‌تواند در افزایش مهارت‌های دانش آموزان هنرستانی موثر باشد.

 

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)