گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
مدیرکل شیلات گیلان‌:

مدیرکل شیلات گیلان‌ از کاهش صید ماهیان استخوانی در دریای خزر در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  صمد درویشی در گفت‌وگویی از پایان فصل صید ماهیان استخوانی در سواحل استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: صیادان گیلانی امسال توانستند مجموعاً ۲ هزار و ۴۴۲ تن انواع ماهیان استخوانی را از دریای خزر صید و جهت فروش به بازارهای استان عرضه کنند.

مدیرکل شیلات گیلان انواع ماهیان استخوانی صید شده صیادان را برشمرد و عنوان کرد: طبق گزارشات نهایی شده ۶۱ درصد از کل صید امسال ماهیان استخوانی دریای خزر در حوزه گیلان به ماهی سفید،‌ ۳۷ درصد به کفال ماهیان و حدود ۲ درصد به سایر گونه‌های ماهی اختصاص داشت.

درویشی کپور ماهیان دریایی،‌ سوف، سیم و اردک ماهی را از جمله سایر گونه‌های صید شده امسال ذکر کرد و بیان داشت: آمار صید این گونه از ماهیان در فصول صید و صیادی زیاد قابل توجه نیست به طوری‌که امسال ۵۵ هزار و ۲۳۳ کیلوگرم از این نوع ماهیان توسط صیادان گیلانی صید شد.

وی از کاهش صید ماهیان استخوانی در مقایسه با سال گذشته خبر داد و در تشریح این موضوع ابراز داشت: سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ تن ماهی استخوانی صید شد اما بنا به دلایل مختلفی که در ادامه توضیح داده می‌شود صید ماهیان استخوانی امسال حدود ۳ درصد کمتر از سال گذشته بود.

مدیرکل شیلات گیلان در پاسخ به این پرسش که آیا تغییرات خاصی در حوزه دریای خزر رخ داده که منجر به کاهش صید شده است افزود: ما امسال در اوج مهاجرت ماهیان سفید به سمت ساحل برای چرا با سردی ناهنگام دمای آب مواجه شدیم که این امر می‌تواند یکی از عوامل کاهش صید باشد.

درویشی با تأکید بر اینکه کاهش دمای آب در فصل مهاجرت ماهیان آن‌ها را در حالت سکون قرار می‌دهد ابراز داشت: این تغییرات دمایی ممکن است احتمال کوچ دوباره ماهیان به سمت ساحل را به حداقل برساند و یا اینکه آن‌ها را به سمت سواحل گرمتر در شرقی‌ترین نقطه دریای خزر بکشاند.

وی از اختلاف دمای ۴ تا ۵ درجه‌ای آب بین شرقی‌ترین نقطه از سواحل گیلان و استان گلستان سخن گفت و خاطرنشان کرد: با توجه به بروز عوامل یاد شده در حوزه دریای خزر مجموعه شیلات گیلان برای اینکه صیادان استان به صید مورد نظر خود برسند فصل صید امسال را چندین روز تمدید کرد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)