گزارش تصویری دیدار و‌هم اندیشی جوانان با فرماندار گیلان به مناسبت روز جوان
گزارش تصویری هشتاد و هشتمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری تودیع و معارفه مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان
گزارش تصویری گلباران گلزار شهدای رشت در اغاز هفته جوان توسط سازمان های مردم نهاد جوانان
گزارش تصویری رویداد گیلان از هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر رشت در سال جدید
با حضور ۴۰ محقق و عضو هیئت علمی؛

کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه‌های علوم پزشکی سه استان به مدت دو روز در رشت آغاز شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  صبح یکشنبه نخستین شورای توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، پزشکی و بازساختی گیلان با حضور پروفسور ماریو آلینی مدرس مؤسسه تحقیقاتی Ao به مدت دو روز در رشت آغاز شد.

دبیر شورای علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان در این باره در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه، گفت: تبادل آخرین یافته‌های تحقیقاتی با کاربرد درمانی در حوزه پزشکی بازساختی و تبادل تجربه بین المللی در حوزه علوم پزشکی، شناسایی فعالان حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی در استان گیلان و برگزاری جلسات هم اندیشی جهت تبادل اطلاعات و توسعه ارتباط بین بخشی و بین دستگاهی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی دو روزه است.

مهیار حبیبی اطلاع رسانی و تسهیل جریان علم خبری، کمک به فرهنگ سازی در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی از طریق برگزاری کارگاه‌های دانش آموزی و دانشجویی، اعتلای ارتباطات ملی و بین المللی در این حوزه، پیگیری توافق نامه‌های بین دستگاهی در جهت اجرایی کردن آن در استان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را از دیگر اهداف این کارگاه عنوان کرد.

وی به برنامه و فعالیت این شورا در استان گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: شناسایی و جذب پتانسیل‌های بالقوه استان گیلان از نظر نیروی انسانی و توان تحقیقاتی در این حوزه جهت حمایت و مشارکت افراد فعال و مؤثر بخشی از این برنامه‌ها است.

حبیبی در ادامه با بیان اینکه ایران به لحاظ تولید علم دارای رتبه اول در خاورمیانه، رتبه چهارم در آسیا و رتبه هجدهم در میان ۲۰ کشور برتر دنیا در حوزه فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی جهان است، تصریح کرد: در این میان استان گیلان از مجموع ۲۱ استان در پیوستن به این حرکت ملی در جایگاه نوزدهم کشور قرار دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین یادآور شد: شورای توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی استان گیلان وظیفه پیشبرد، راهبرد و توسعه این علم و فناوری را برعهده گرفته است.

گفتنی است کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، گیلان و تبریز به دبیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال برگزاری است.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)