گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
با حضور ۴۰ محقق و عضو هیئت علمی؛

کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه‌های علوم پزشکی سه استان به مدت دو روز در رشت آغاز شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  صبح یکشنبه نخستین شورای توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی، پزشکی و بازساختی گیلان با حضور پروفسور ماریو آلینی مدرس مؤسسه تحقیقاتی Ao به مدت دو روز در رشت آغاز شد.

دبیر شورای علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان در این باره در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه، گفت: تبادل آخرین یافته‌های تحقیقاتی با کاربرد درمانی در حوزه پزشکی بازساختی و تبادل تجربه بین المللی در حوزه علوم پزشکی، شناسایی فعالان حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی در استان گیلان و برگزاری جلسات هم اندیشی جهت تبادل اطلاعات و توسعه ارتباط بین بخشی و بین دستگاهی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی دو روزه است.

مهیار حبیبی اطلاع رسانی و تسهیل جریان علم خبری، کمک به فرهنگ سازی در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی از طریق برگزاری کارگاه‌های دانش آموزی و دانشجویی، اعتلای ارتباطات ملی و بین المللی در این حوزه، پیگیری توافق نامه‌های بین دستگاهی در جهت اجرایی کردن آن در استان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را از دیگر اهداف این کارگاه عنوان کرد.

وی به برنامه و فعالیت این شورا در استان گیلان نیز اشاره و اظهار کرد: شناسایی و جذب پتانسیل‌های بالقوه استان گیلان از نظر نیروی انسانی و توان تحقیقاتی در این حوزه جهت حمایت و مشارکت افراد فعال و مؤثر بخشی از این برنامه‌ها است.

حبیبی در ادامه با بیان اینکه ایران به لحاظ تولید علم دارای رتبه اول در خاورمیانه، رتبه چهارم در آسیا و رتبه هجدهم در میان ۲۰ کشور برتر دنیا در حوزه فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی جهان است، تصریح کرد: در این میان استان گیلان از مجموع ۲۱ استان در پیوستن به این حرکت ملی در جایگاه نوزدهم کشور قرار دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین یادآور شد: شورای توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی استان گیلان وظیفه پیشبرد، راهبرد و توسعه این علم و فناوری را برعهده گرفته است.

گفتنی است کارگاه بین المللی مهندسی بافت و پزشکی بازساختی با حضور ۴۰ نفر از اعضای هیئت علمی، محققان، اساتید و دانشجویان از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، گیلان و تبریز به دبیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال برگزاری است.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)