گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

این در حالی است که انتظار میرود وقتی گزارشی در خصوص قشر زحمت کشی تهیه میشود میبایست همه جنبه های آن در نظر گرفته شود و طوری نشود که خدایی نکرده به آن قشر ظلمی شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان شب گذشته بود که اخبار ساعت ۲۳ شبکه باران گزارشی در خصوص آخرین روز های صید ماهی با اجرای مریم دورباش را پخش کرد.

در این گزارش که مصنوعی بودن آن کاملا مشخص بود نشان داده میشد که صیادان از صید روزهای آخر صیادی راضی و خشنود بوده و در حالی که آخرین صید شان آن طوری که در تصویر دیده میشد یک گونی بیشتر نبود! با خوشحالی هر چه تمام تر به کار خود پایان میدادند!

گزارش ها حاکی از این میباشد که امسال یکی از بدترین سالهایی بود که صیادان زحمتکش با آن مواجه بودند و سفره آنها بیش از هر سالی خالی تر بوده و آنقدر عرصه برای آنها تنگ شده که ناچار به رها کردن صیادی می‌شوند.

همه ساله از فروردین تا میانه مهرماه صید ماهی بدلیل تخم ریزی ماهیان برای صیادان ممنوع میشود و در این میان صیادان ضررهای زیادی را متحمل میشوند بطوری که به گفته کارشناسان در مدت زمان اجرای طرح ممنوعیت ،صیادان ۳۰ میلیارد تومان محروم می‌شوند که ظلمی فاحش بر جامعه‌ محروم صیادی استان میباشد.

این در حالی است که انتظار میرود وقتی گزارشی در خصوص قشر زحمت کشی تهیه میشود میبایست همه جنبه های آن در نظر گرفته شود و طوری نشود که خدایی نکرده به آن قشر ظلمی شود.
متاسفانه بارها دیده شده است مریم دورباش خبرنگار صدا و سیمای مرکز گیلان ،در گزارش هایی که تهیه میکند سعی میکند بسیاری از واقعیت ها را از چشم مخاطب پنهان نماید و آنها را وارونه جلوه دهد بطوری که قبل از تهیه گزارش ، نقطه و نظرات خود را به طرف مقابل انتقال میدهد تا چیزی که مد نظر است تهیه شود!
جا دارد این خبرنگار زحمت کش و باسابقه صدا و سیمای مرکز گیلان تغییری در روند تهیه و اجرای گزارش خود دهد تا واقعیت ها آنطوری که هست جلوه داده شود چرا که پنهان کردن واقعیت ها به نفع مردم نخواهد بود و ممکن است عده ای از آن سود ببرند.

انتهای پیام/

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)