گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
گزارش تصویری طعم شیرین رمضان
گزارش تصویری راهپیمایی مردم رشت در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی

نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان با عرضه ۴۸ اثر برگزیده از ۲۲ هنرمند در رشت به کار خود پایان داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلاننود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان که با عرضه ۴۸ اثر برگزیده از ۲۲ هنرمند در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برپا شده بود به کار خود پایان داد.

طراحان مد و لباس استان، تعداد ۱۹۷ اثر به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کردند که در بخش پوشاک بانوان (مانتو اجتماع) ۱۲۱ اثر، در بخش تصویرسازی دستی و طراحی نرم افزار ۵۲ اثر، در بخش کیف و کفش ۱۱ اثر و در بخش لباس کودک ۱۲ اثر به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آئین اختتامیه نمایشگاه مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان با بیان اینکه در زمینه لباس و مد با بحران مواجه هستیم و این یک واقعیت است که باید پذیرفت گفت: اگر بخواهیم در امر مهمی تغییر ایجاد کنیم باید در مرحله نخست واقعیت را بپذیریم.

فیروز فاضلی با تاکید بر اینکه جوانان با عزم جدی در عرصه طراحی لباس و مد ورود کرده‌اند تا تحول آفرین شوند اظهار داشت: با قدرت و امید به کار خود ادامه دهید و بدانید که همیشه به قطار در حال حرکت سنگ زده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لباس و فرهنگ دو روی یک سکه هستند و نمی‌شود در مورد فرهنگ سخن گفت اما از لباس حرفی نزد خاطرنشان کرد: در جای جای فرهنگ و ادبیات کهن ایران زمین از تاریخ بیهقی تا قابوس‌نامه، شخصیت‌ها با لباس‌شان توصیف شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در ادبیات حتی مفاهیم را با توصیفی از لباس و پوشش برای مخاطب شرح می‌دادند و تقابل ایجاد می‌کردند افزود: لباس جلوه‌هایی از شخصیت آدمی را نمایش می‌دهد و در ادبیات این سرزمین به صنعتگرانحوزه لباس می‌بالیدند.

فاضلی بر تداوم حمایت بیشتر از جوانان فعال عرصه مد و لباس ایرانی – اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: در جامعه دانامدار، آنکه داناتر است تواناتر است و باید هر روز قوی‌تر از پیش در این مسیر گام بردارید.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم برگزیدگان نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)