گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان

نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان با عرضه ۴۸ اثر برگزیده از ۲۲ هنرمند در رشت به کار خود پایان داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلاننود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان که با عرضه ۴۸ اثر برگزیده از ۲۲ هنرمند در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برپا شده بود به کار خود پایان داد.

طراحان مد و لباس استان، تعداد ۱۹۷ اثر به دبیرخانه نمایشگاه ارسال کردند که در بخش پوشاک بانوان (مانتو اجتماع) ۱۲۱ اثر، در بخش تصویرسازی دستی و طراحی نرم افزار ۵۲ اثر، در بخش کیف و کفش ۱۱ اثر و در بخش لباس کودک ۱۲ اثر به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آئین اختتامیه نمایشگاه مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان با بیان اینکه در زمینه لباس و مد با بحران مواجه هستیم و این یک واقعیت است که باید پذیرفت گفت: اگر بخواهیم در امر مهمی تغییر ایجاد کنیم باید در مرحله نخست واقعیت را بپذیریم.

فیروز فاضلی با تاکید بر اینکه جوانان با عزم جدی در عرصه طراحی لباس و مد ورود کرده‌اند تا تحول آفرین شوند اظهار داشت: با قدرت و امید به کار خود ادامه دهید و بدانید که همیشه به قطار در حال حرکت سنگ زده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لباس و فرهنگ دو روی یک سکه هستند و نمی‌شود در مورد فرهنگ سخن گفت اما از لباس حرفی نزد خاطرنشان کرد: در جای جای فرهنگ و ادبیات کهن ایران زمین از تاریخ بیهقی تا قابوس‌نامه، شخصیت‌ها با لباس‌شان توصیف شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در ادبیات حتی مفاهیم را با توصیفی از لباس و پوشش برای مخاطب شرح می‌دادند و تقابل ایجاد می‌کردند افزود: لباس جلوه‌هایی از شخصیت آدمی را نمایش می‌دهد و در ادبیات این سرزمین به صنعتگرانحوزه لباس می‌بالیدند.

فاضلی بر تداوم حمایت بیشتر از جوانان فعال عرصه مد و لباس ایرانی – اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: در جامعه دانامدار، آنکه داناتر است تواناتر است و باید هر روز قوی‌تر از پیش در این مسیر گام بردارید.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم برگزیدگان نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی – اسلامی گیلان مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)