گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
گزارش تصویری طعم شیرین رمضان
گزارش تصویری راهپیمایی مردم رشت در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: انتقال و بیان رشادت و ایثار شهدا باید از قالب های کلیشه‌ای و ژورنالیستی خارج شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان پریسا کرمی صبح پنجشنبه در نخستین نشست کتاب خوان شهدا که در سالن اجتماعات نهاد کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: رسالت ما در مرکز استان و شهرستان‌ها ایجاد فضایی شاد و جذاب در کتابخانه ها برای جذب بیشتر مخاطبان است.

وی با بیان اینکه کمبودهای مالی، برنامه ریزی دقیق و بهتر برای جلب نظر مخاطبان را ضروری کرده است، افزود: برخلاف سایر دستگاه‌ها مخاطبان اداره کل کتابخانه ها تمام مردم جامعه هستند که باید از امکانات موجود به بهترین شکل استفاده کرد.

کرمی با اشاره به اینکه شهادت بالاترین مقامی است که یک انسان متعهد به دست می‌آورد، بر لزوم فرهنگ سازی در زمینه ایثار و شهادت تأکید کرد و گفت: بخشی از آرامش و امنیت امروز کشور به پاس ایثار هشت هزار شهید دفاع مقدس استان گیلان است.

وی با بیان اینکه شهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی و جز بالاترین ارزش‌ها در ابعاد ملی، مذهبی و دینی ما است، بیان کرد: فرهنگ سازی در زمینه ایثار و شهادت نیاز به دقت و توجه ویژه ای دارد و بیان رشادت و ایثارگری‌های شهدا باید از قالب کلیشه‌ای و ژورنالیستی خارج شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان ادامه داد: این نهاد نیز به عنوان یک مجموعه فرهنگی در کنار سایر دستگاه‌ها باید زمینه مناسبی برای بسترسازی فرهنگی ایجاد کنیم تا فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده انتقال یابد.

کرمی با اشاره به عدم شناخت صحیح و کامل نسل جوان و نوجوان با فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: معرفی کتاب و ایجاد فضای فرهنگی در مقابل موانع بازدارنده ترویج این فرهنگ والا از جمله روش‌های مؤثر برای شناخت و آشنایی نسل جدیدی است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از طریق تهاجم فرهنگی درصدد تغییر ارزش‌ها به ضد ارزش‌ها هستند، افزود: امروز مشکلات اقتصادی و سیاسی سبب عدم توجه کافی به دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی شده است که باید با تمرکز بیشتر بر روی تقویت روحیه شهادت طلبی در جامعه تلاش کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان تصریح کرد: ارتباط با مراکز و مؤسسات فرهنگی و دینی خلأ عدم آگاهی و وجود اطلاعات کافی خانواده‌ها را برای آگاه سازی نوجوانان و جوانان فراهم می‌کند.

کرمی گفت: ما باید رسول صادق تفکر و نگاه عظیم شهدا به مردم باشیم و انتقال افکار شهدا و ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کوچک‌ترین کاری در راستای پاسداشت رشادت و ایثار این عزیزان است.

در ادامه این برنامه کتاب خاک‌های نرم شامل ۷۰ روایت از ابعاد شخصیتی شهید «عبدالحسین برونسی» توسط آرزو عباس زاده، قرار بی قرار، شهید مدافع حرم «مصطفی صدرزاده» توسط رقیه زرگری و کتاب در کمین گل سرخ روایت زندگی شهید «سپهبد علی صیاد شیرازی» توسط اکبری معرفی شد.

در پایان این جلسه از خانواده شهید علوی و شهید کیارودی تقدیر و تجلیل شد.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)