گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
گزارش تصویری طعم شیرین رمضان
گزارش تصویری راهپیمایی مردم رشت در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی
مدیرکل اوقاف گیلان مطرح کرد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به شناسایی ۴۷ عالم واقف در این استان، گفت: وقف سنتی حسنه و راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی کشور بوده که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حجت السلام ستار علیزاده پیش از ظهر پنجشنبه در همایش علمای واقف که در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی رشت برگزار شد با اشاره به جایگاه علما و فقها در اسلام، اظهار کرد: روحانیت وظیفه خود را در زمینه ترویج اسلام و سیره اهل بیت و آموزه‌های دینی به نحوه احسن انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه علت مخالفت و دشمنی‌ها علیه روحانیت به دلیل همین موفقیت‌های قابل دفاع علما در حوزه ترویج اسلام و دین بوده است، افزود: روحانیت در مسیر رسیدن به اهداف اسلامی و انقلابی سختی‌های بسیاری تحمل کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه امروز استکبار با توجه به نقش مهم روحانیت در نظام مقدس اسلامی هجمه‌های فراوانی علیه آنها به راه انداخته است، گفت: روحانیت به دلیل محبوبیت و مقبولیت در میان مردم در بسیاری از حوزه‌ها تأثیرگذار است به همین دلیل دشمن برای رسیدن به اهداف خود به دنبال ایجاد فاصله میان روحانیت و مردم است.

وی در ادامه به نقش روحانیت در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: روحانی انقلابی بیش از همه مورد هجمه و تهمت دشمنان قرار گرفته است.

حجت السلام علیزاده با اشاره به اشاعه انقلاب اسلامی در جهان و میان ملت‌های آزادی خواه، تصریح کرد: روحانیت انقلابی به وظیفه خود که همان اشاعه آرمان‌ها و رسالت اصلی انقلاب در جهان است دست یافته‌اند همین دلیلی دیگر برای دشمنی، دشمنان است.

روحانیت برای حل مشکلات اقتصادی از ظرفیت خود استفاده کرده است

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات روحانیت خدمت به مردم هم در حوزه معنویت و معارف اسلامی و هم مادیات است، اظهار کرد: روحانیت برای حل مشکلات امروز جامعه به ویژه در حوزه اقتصادی ساکت نبوده و از ظرفیت خود برای حل این مشکلات استفاده می‌کنند.

مدیرکل اوقاف گیلان با اشاره به اینکه یکی دیگر از مصادیق خدمات دهی روحانیت همین موضوع وقف است، افزود: مردم شاید آگاهی لازم را در این زمینه نداشته باشند اما روحانیت علاوه بر وظایف معمولی، خود عاملی بر این وقف هستند.

وی ادامه داد: این عده از روحانیت که خود نیز واقف هستند در زمینه جهت دهی به افکار عمومی نیز اقدامات مؤثری انجام داده‌اند.

علیزاده با اشاره به شناسایی ۴۷ عالم واقف در استان گیلان و ثبت آن در سامانه وقف سازمان اوقاف، افزود: در طول تاریخ هر کجا علما و روحانیت وارد شده‌اند موفقیت حاصل شده است. با ورود روحانیت به حوزه وقف از سال ۸۸ تاکنون شاهد افزایش وقف در سطح کشور و استان گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه امروز باید وقف را در مسیر حل مشکلات معیشتی مردم سوق دهیم، گفت: باید در زمینه ساماندهی نیات واقفان برنامه ریزی و برنامه محور عمل کنیم.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)