گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
گزارش تصویری طعم شیرین رمضان
گزارش تصویری راهپیمایی مردم رشت در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه وجود بحران در حوزه مد و لباس غیر قابل انکار است، گفت: برای ایجاد تحول در حوزه مد و لباس نخستین گام پذیرش واقعیت است.

..................... تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان فیروز فاضلی  در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه مد لباس اسلامی و ایرانی استان گیلان که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا (ص) شهرستان رشت برگزار شد با اشاره به وجود بحران در حوزه لباس و مد، اظهار کرد: هرگز نمی‌توانیم واقعیت‌ها را انکار کنیم پذیرش واقعیت خود راهکاری برای حل مشکلات موجود است.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم تحول و تغییری در حوزه مد و لباس ایجاد کنیم نخستین گام پذیرش واقعیت است، افزود: خوشبختانه آثار ارائه شده در نمایشگاه امسال نشان دهنده روند رو به رشد ایجاد تغییرات در حوزه مد و لباس به ویژه طراحی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه عده‌ای در مسیر این تحول سنگ اندازی نیز می‌کنند، از طراحان مد و لباس خواست به مسیر خود با قدرت بیشتر ادامه دهند تا سریع‌تر به این وضعیت ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه لباس و فرهنگ دو روی یک سکه هستند، ادامه داد: نادیده گرفتن هر بخش غیر ممکن است.

فاضلی با اشاره به جایگاه و اهمیت لباس و طراحی و استفاده از رنگ‌ها در پوشش ایرانیان باستان، افزود: در ایران بعد از اسلام نیز به این حوزه توجه ویژه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه لباس شخصیت انسان‌ها را به نمایش گذاشته و درون افراد را برای بیرون نمایان می‌کند، گفت: همه در پوشیدن لباس باید نقش داشته باشند، خوشپوشی همیشه وجود داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به سابقه گیلان در زمینه لباس اشاره و بیان کرد: همیشه انتظارها در حوزه مد و لباس استان گیلان به دلیل سابقه آن بیشتر بوده است.

وی تأکید کرد: اولین چیزی که در دیگران تأثیر می‌گذارد نمای بیرونی افراد یعنی همان لباس است لذا باید در زمینه ایجاد تغییر و تحول در حوزه لباس تلاش مضاعفی صورت گیرد.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)