گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
گزارش تصویری طعم شیرین رمضان
گزارش تصویری راهپیمایی مردم رشت در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه‌های در دست احداث مجموعه کتابخانه‌ها از جمله کتابخانه مرکزی رشت گفت: این کتابخانه باید تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان  ارسلان زارع امروز در حاشیه دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه‌های در دست احداث مجموعه کتابخانه‌ها از جمله کتابخانه مرکزی رشت اظهار داشت: کتابخانه مرکزی رشت باید تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان ضمن ابراز خرسندی از اقدامات مثبت مجموعه کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: کتابخانه‌های عمومی گیلان به نوعی مراکز ترویج دانش و آگاهی برای مردم جامعه است، همچنین کتاب و کتابخوانی نیز موجب افزایش سطح آگاهی جامعه می‌شود.

زارع به علاقه خود نسبت به مقوله کتاب و کتابخوانی و مسائل و مشکلات پیرامون کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و ابراز داشت: بنده معتقدم که برای پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری می‌بایست بر تکیه بر علم و دانایی گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه باید از تجربه کشورهای پیشگام در این حوزه به عنوان یک الگو جهت توسعه علمی و فرهنگی در استفاده کرد گفت: استان گیلان نیز دارای پیشینه غنی فرهنگی و فرهیختگان گرانقدر است و این استان با وجود داشتن ظرفیت‌های مهم باید از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه ایران دارای فرهنگ دیرینه‌ای در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی است خاطرنشان کرد: بنابراین تدوین برنامه توسعه‌محور و تشکیل منظم جلسات انجمن برای رفع مشکلات و موانع ضرورت دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های مجموعه کتابخانه‌ها اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های مجموعه کتابخانه‌های استان، جوان بودن میانگین سنی کارکنان و استفاده از توانایی بانوان در این مجموعه است.

پریسا کرمی افزود: پس از تأسیس مرکز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بیشتر اقدامات انجام شده در کتابخانه‌ها با محوریت تبدیل این مکان فرهنگی به پاتوق دوستداران کتاب و ارتباط با عموم مردم بوده و امروز ۱۱۲ کتابخانه عمومی، نهادی، مشارکتی و روستایی به مردم استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی به منابع درآمدی ناپایدار این مجموعه و سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از محل درآمدهای هفتگانه شهرداری‌ها را به عنوان تنها منبع هزینه اشاره کرد و گفت: همچنین عدم تحقق درآمدهای کتابخانه‌ها از این محل موجب ایجاد وقفه در برخی فعالیت‌های فرهنگی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به اینکه زمینه اجرای برنامه‌های متعددی نظیر دوره‌های آموزشی، نشست‌های کتابخوانی، انجمن و کانون‌های ادبی، نشست‌های علمی نیز در دستور کار قرار گرفت افزود: در این راستا ایحاد بخش‌های مستقل برای کودکان نیز در دستور کار قرار گرفت.

کرمی به رویکرد جدید مسئولان استانی جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان اشاره کرد و افزود: کتابخانه مرکزی شهر رشت نیز در صورت تکمیل شدن، به عنوان بزرگترین کتابخانه مرکزی شمال کشور بوده و در این راستا بخش زیادی از مشکلات در حوزه مطالعاتی برطرف می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در جریان این دیدار از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان خواست تا در راستای گزارشی نیازمندی‌های مجموعه را عنوان کرده و در نخستین جلسه انجمن استان مطرح کند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)