گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
گزارش تصویری طعم شیرین رمضان
گزارش تصویری راهپیمایی مردم رشت در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی
در جلسه امروز صورت گرفت؛

هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر رشت برگزار و اعضای با بررسی لایحه بودجه یک میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومانی شورا برای سال آینده موافقت کردند

..................... تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان  هشتاد و پنجمین جلسه صحن شورای شهر رشت ظهر چهارشنبه در سالن اجتماعات دفتر شورای شهر برگزار شد.

رئیس شورای شهر رشت در ابتدای این جلسه با اشاره به ۲۲ اسفند سالروز فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید و روز شهدا، اظهار کرد: امروز در مراسمی از فرزندان شهدای شاغل در شهرداری رشت تجلیل می‌شود.

امیرحسین علوی در ادامه با بیان اینکه شهر رشت همواره یکی از مقاصد گردشگران در ایام نوروز بوده است، افزود: ستاد استقبال شهرداری رشت از دو ماه پیش آغاز بکار کرده است، اما در برخی از حوزه‌ها به واسطه کمبود منابع مالی اقدامات به خوبی انجام نمی‌شود.

وی خواستار تزریق اعتبار برای لکه گیری آسفالت معابر شد و تأکید کرد: اگرچه آسفالت برخی از معابر در حال انجام است، ولی سرعت لازم را ندارد. شایسته نیست در ایام نوروز رشت شهری پر از چاله بوده و خاطرات آن در ذهن مسافران بماند.

علوی ادامه داد: مناطق پنجگانه با پیمانکاران برای آسفالت قرارداد منعقد کرده‌اند، اما لازم است با تزریق اعتبار به کار خود سرعت بیشتری دهند.

پیشنهاد خرید یکدستگاه دیالیز از سوی شورای شهر

از مواردی که در جلسه امروز مطرح و درباره آن بحث و بررسی شد لایحه کمک ۱۰ میلیون تومانی به انجمن بیماران کلیوی، کمک ۲۰ میلیون تومانی به خیریه لبخند در راستای حمایت از بیماران سرطانی، تغییر ردیف اعتبار برای پرداخت حقوق کارکنان سازمان حمل و نقل و بودجه یک میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومانی سال آینده شورای شهر بود.

رئیس شورای شهر رشت در ادامه با قرائت دستور جلسه افزایش سقف کمک به انجمن بیماران کلیوی، خواستار توضیح پیرامون لایحه شد. این لایحه قبلاً در کمیسیون فرهنگی شورا بررسی شده بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در این باره توضیح داد: بیماران کلیوی مشکلات جسمی و اجتماعی زیادی دارند و کمک به آنها ضروری است.

محمدحسن عاقل منش با اشاره به راه اندازی دستگاه‌های جدید دیالیز در تهران، گفت: پیشنهاد می‌دهم همانند شوراهای سال‌های گذشته یک دستگاه دیالیز جدید پیشرفته خریداری و بنام شورا در بیمارستان‌ها بگذاریم.

تصویب کمک ۲۰ میلیونی به مؤسسه خیریه لبخند

یکی از اعضای شورای شهر رشت درباره لایحه کمک ۲۰ میلیون تومان شورای شهر به مؤسسه خیریه لبخند گفت: سال گذشته، اعضای شورا با حضور در مراسم این مؤسسه، وعده کمک داده بودند. با طول کشیدن ارسال لایحه از سوی شهرداری، مجدد اعضا خواستار افزایش رقم کمک برای دو سال، به مبلغ ۲۰ میلیون تومان شدند.

همچنین لایحه اعطای قبر به مشاهیر و هنرمندان برای بررسی بیشتر به کمیسیون بودجه ارجاع شد تا ردیف بودجه آن در سازمان آرامستان برای سال آتی مدنظر قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر رشت درباره این لایحه گفت: بررسی‌های اولیه در این زمینه صورت گرفته و با مدیرکل ارشاد گیلان، انجمن مفاخر و برخی شخصیت‌های تأثیر گذار فرهنگی مذاکره شده تا ابتدا یک بانک اطلاعاتی از این چهره‌ها در حوزه‌های مختلف تهیه شود.

زاهد افزود: نوع کمک برای هزینه‌های کفن و دفن و تهیه قبر در حال بررسی بوده و کمیسیون بودجه آماده است با دو فوریت این لایحه تصویب کند.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)