گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
نماینده مردم فومن:

نماینده مردم فومن شفت در مجلس شورای اسلامی از دولت نسبت به طرح‌های ناتمام عمرانی در حوزه انتخابیه خود انتقاد کرد و از دولت خواست تا حداقل راه عشایری شفت زنجان را بازگشایی کند.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی افتخاری با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان گیلان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بزرگ گیلآن‌که همه نمایندگان با همکاری رئیس سازمان برنامه بودجه و معاون رئیس‌جمهور در استان متفق‌القول بودند و امروزه شاهد افتتاح رسمی آن هستیم، تکمیل شبکه ریلی رشت قزوین و بهره‌برداری از آن است.

وی همچنین با اشاره به موضوع انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران افزود: موضوع انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران مردم شمال کشور به‌ویژه گیلانیان را نگران کرده و دراین‌بین ما از رئیس‌جمهور خواسته‌ایم تا در این رابطه تصمیم صحیح و کارشناسی بگیرد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه‌های عمرانی در شهرستان فومن گفت: پروژه تقاطع غیر همسطح ورودی شهرستان فومن سال‌هاست بلاتکلیف باقی‌مانده و دولت نیز در این رابطه اعلام کرده که برای تکمیل آن پول ندارد هرچند ما خواستاریم تا طرح اصلاحیه ما موردقبول واقع و اجرایی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسیر دو بانده کردن فومن به ماسوله خاطرنشان کرد: دولت باید در فرآیند اجرایی این پروژه تسریع کند چون طبق جدول ۲۰ بودجه، این پروژه دارای ردیف است و حداقل تا شهر ماکلوان هیچ موانع زیست‌محیطی در مسیر آن وجود ندارد.

افتخاری با انتقاد از بلاتکلیف ماندن جاده ماسوله به خلخال پس از ۲۸ سال تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه تنها ۱۰ کیلومتر از آسفالت کردن مسیر باقی‌مانده و دولت باید با اتمام آن نه‌تنها شهرستان فومن بلکه گیلان را از بن‌بست خارج کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به ضعف‌های زیرساختی در فاضلاب روستایی نیز گفت: در جریان سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به گیلان انتظار داریم نگاهشان نسبت به فراهم آوری زیرساخت‌های فاضلاب روستایی تغییر کند.

وی با تأکید بر اتمام پروژه‌های ورزشی شهرستان فومن افزود: ورزشگاه پنج‌هزارنفری انقلاب شهرستان فومن پس از ۱۴ سال بلاتکلیف باقی‌مانده و از دولت انتظار داریم در سفر آتی خود به گیلان نسبت به این پروژه اتمام‌حجت داشته باشد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی همچنین از رئیس‌جمهور و هیئت دولت خواست تا به موضوع سلامت شهرستان فومن نیز توجه کنند و خاطرنشان کرد: یکی از درخواست‌های مردم فومن از رئیس‌جمهور افزایش امکانات زیرساختی و همچنین تجهیزات در بیمارستان امام حسن مجتبی فومن است که باید به این حقشان توجه کافی و وافی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دغدغه اصلی مردم شفت را آغاز عملیات اجرایی سد لاسک برشمرد و گفت: سد لاسک تمامی مجوزات زیست‌محیطی خود را اخذ کرده و علیرغم اینکه طرح فاینانس بوده و تجهیز کارگاه هم شده، نیازمند حمایت است تا دستور آغاز کلنگ زنی آن داده شود.

افتخاری در پاسخ به اینکه آیا در سفر آتی رئیس‌جمهور و هیئت دولت به گیلان سد لاسک کلنگ می‌خورد یا نه تصریح کرد: هیئت دولت در جریان سفر به استان گیلان برنامه کلنگ زنی جز در ۸ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت قزوین ندارد اما در تلاشیم تا از نوبخت برای هفته پس از سفر روحانی به گیلان جهت کلنگ زنی سد لاسک در شفت و همچنین افتتاح سد باغبانان فومن دعوت کنیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی همچنین به پروژه ملی دیگر شهرستان شفت اشاره کرد و گفت: از دیگر پروژه‌های موجود در شهرستان رشت پروژه راه مواصلاتی ملاسرا شفت زنجان است که فاز نخست آن‌که ملاسرا تا شفت بوده با چهار بانده کردن در حال اجراست که خواستار تخصیص اعتبارات و تسریع در اجرای آن هستیم.

وی با اشاره به فاز دوم پروژه راه شفت زنجان خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه شفت پس از ۱۲ کیلومتر به شهرستان طارم در استان زنجان متصل می‌شود که حداقل انتظار ما از دولت دستور بازگشایی راه روستایی در این محور برای عبور و مرور عشایر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بااتصال شهرستان شفت به شهرستان طارم در استان زنجان علاوه بر خریدوفروش محصولات روستاییان و عشایر در بین دو شهرستان اجرای این پروژه می‌تواند در کاهش مسافت نیز تأثیرگذار باشد گفت: با اجرای این پروژه مسافت ۳۰۰ کیلومتری بین این دو شهرستان حداقل به یک‌صد کیلومتر کاهش پیدا می‌کند و در پس آن روابط اجتماعی و توسعه گردشگری پایدار در این دو شهرستان کشور ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی همچنین بر ضرورت احداث تصفیه‌خانه و فاضلاب شهری در شهر شفت تأکید کرد و افزود: شهرستان شفت پس از گذشت ۲۳ سال از شهرستان شدن هنوز فاضلاب شهری ندارد درحالی‌که رئیس سازمان برنامه‌وبودجه مجوز ماده ۲۳ را برای این پروژه صادر کرده و انتظار داریم رئیس‌جمهور راه‌اندازی فاضلاب شهری در شهر شفت را تسریع ببخشد.

 

فارس

نظرات شما
  1. روشن گفت:

    آقای نماینده لیست امید ( اصلاح طلب) شماها که با وعده بن بست شکنی رای ملت رو به خودتون جدب کردید. کمک کنید دولت رو از بن بست در بیارید! جاده پیش کش

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)