گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
مدیر جهاد کشاورزی فومن

مدیر جهاد کشاورزی فومن گفت: ساخت خانه های دوم در روستاهای فومن کاهش یافته و اغلب پایتخت نشینان تمایل پیدا کرده‌اند که بیشتر در داخل شهر ویلا بخرند.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان محمدرضا ابراهیم زاده، گفت: شهرستان فومن دارای ارزشمند شالیزاری و باغی است که در آن محصولات مهم کشاورزی کشور از جمله برنج تولید می‌شود.

وی افزود: حفاظت از این اراضی ارزشمند با گشت‌های مستمر در حال انجام است و این نظارت ها موجب شده است که وسوسه ساخت خانه‌های دوم پایتخت نشینان بر این اراضی ارزشمند بسیار کاهش یابد.

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه ارتقای درآمد کشاورزان و کاهش هزینه‌های تولید موجب می‌شود که ماندگاری روستاییان در شهرستان بیشتر شود، خاطرنشان‌ کرد: با حمایت هایی که از کشاورزان این شهرستان شده است، شاهد کاهش ۳۰دصدی فروش زمین روستاییان هستیم.

وی ادامه داد: اخیرا تقاضای خرید زمین و خانه برای داشتن ویلا در شهر بیش از روستاهای فومن شده است و اغلب تمایل دارند که برای داشتن خانه دوم در شهرستان فومن در داخل شهر خرید خانه انجام دهند.

وی تصریح کرد: بنا داریم، با توسعه مکانیزاسیون و کشت دوم هم هزینه‌های درآمد کشاورزان را کاهش دهیم تا هم موجبات ارتقای درآمد آنها را فراهم آوریم و هم بتوانند با ماندن در روستاها هزینه خانوار خود را تامین کنند.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)