گزارش تصویری شب اول احیاء در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری بزرگداشت حماسه سوم خرداد در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت

آیین رونمایی از کتاب “شهادت به وقت ۶” که مروری بر خاطرات شهید گیلانی مدافع حرم “محمدحسین عطری” است، در رشت برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان آئین رونمایی از کتاب “شهادت به وقت ۶” که مروری بر خاطرات شهید گیلانی مدافع حرم “محمدحسین عطری” است، صبح امروز با حضور فرمانده سپاه قدس گیلان و خانواده آن شهید در رشت برگزار شد.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از پاسداران در حمله تروریستی دیروز زاهدان اظهار داشت: قطعاً انتقام خون عزیزانمان را از عوامل خبیث و جنایتکار آن خواهیم گرفت.

سردار محمد عبدالله‌پور ضمن خواندن بخشی از این کتاب که درباره نحوه شهادت آن شهید بزرگوار بود، با بیان اینکه امنیت امروز ما حاصل خون شهدا است خاطرنشان کرد: وقتی دشمن ببیند که ما از مرگ نمی‌ترسیم یقیناً حاضر نیست به ما حمله کند.

مادر شهید عطری نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از کسانی که با چاپ این کتاب دل خانواده این شهید را شاد کردند اظهار داشت: هر روزه فرزندان این سرزمین برای دفاع از میهن شهید می‌شوند و این راه هرگز خاموش شدنی نیست.

در بخش‌هایی از این کتاب آمده است: “آن شهید بزرگوار در زندگی به احکام مالی اسلام خیلی اهمیت می‌داد و مواظب بود که مال حرامی وارد زندگی‌اش نشود؛ نیمه شعبان را به عنوان روز خمسی قرار داده بود و می‌گفت این روز برکت دارد.

شهید عطری به شهدای دوران دفاع مقدس مخصوصاً شهید املاکی علاقه‌ی بسیاری داشت و همیشه حسرت می‌خورد که چرا در آن زمان کوچک بوده و نمی‌توانست به جبهه برود.

علاقه زیادی به شهید احمدی‌روشن داشت و همیشه به مادرش می‌گفت “شما چهار پسر داری نمیخوای یکی را هدیه کنی؟ وقتی من شهید شدم باید مثل مادر احمدی‌روشن محکم باشی و خوب صحبت کنی”.

شهید عطری در ایام عزای امام حسین(ع) روی زمین می‌خوابید و از تخت و تشک استفاده نمی‌کرد و علت این‌ کار را احترام به سختی‌هایی که اهل بیت(ع) کشیدند عنوان می‌کرد.

روزی شهید عطری با اشاره به تابلویی که در آن تصاویر ۳۳ شهید دفاع مقدس در محوطه مسجد سلیمانداراب نصب شده بود، گفت: “فلانی! اون جای خالی رو میبینی، اونجا جای عکس منه! من دارم می‌بینم که عکس من اینجا میخوره” بعد از مدتی که دیدم عکس شهید عطری در همان جایی که اشاره کرده بود اضافه شده، یاد جمله آن روزش افتادم.

در دوران نوجوانی که حتی هنوز به عضویت سپاه در نیامده بود خطاب به مادرش گفت: من اگه مُردم، من رو توی سلیمانداراب زیر پله‌ها دفن کنید چون بالای پله‌ها مزار شهداست و من دوست دارم وقتی مردم خواستند به زیارت مزار شهدا بروند اول پا روی مزار من بگذارند و بعد به زیارت بروند.”

در پایان این مراسم از کتاب “شهادت به وقت ۶” با حضور مادر، همسر، خواهر، دختر و پسر آن شهید و همچنین فرمانده سپاه قدس گیلان رونمایی شد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)