گزارش تصویری شب اول احیاء در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری بزرگداشت حماسه سوم خرداد در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت:‌ نیروهایی که قبل از ۲۷ مهر ۹۱ در مقطع پیش‌دبستانی در حال تدریس بودند به تدریج جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان نادر جهان آرای صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ نیروهایی که در استان گیلان قبل از ۲۷ مهر ۹۱ در مقطع پیش‌دبستانی در حال تدریس بودند و در حال حاضر از حق‌التدریسی جا مانده‌اند بنا بر دستوالعمل وزارتخانه به تدریج جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به مشکل عدم دریافت کد پرسنلی و مربیان جامانده از حق‌التدریس استان اشاره کرد و ابراز داشت: این تعداد از مربیانی که به هر دلیلی از گذشته به عنوان نیروهای جامانده تلقی می‌شوند جهت کار و ادامه همکاری به تدریج فرا خوانده می‌شوند.

جهان‌آرای با بیان اینکه سال گذشته تعدادی از نیروهای پیش‌دبستانی جامانده به عنوان حق‌التدریس جذب شدند عنوان کرد: امسال نیز بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش و حسب نیاز آموزشی موجود در استان گیلان ۳۰۰ نفر از این افراد مجدداً جهت همکاری دعوت شدند.

وی با تأکید بر اینکه مابقی نیروهای آموزشی جامانده پیش‌دبستانی در استان گیلان به تدریج تعیین تکلیف می‌شوند افزود:‌ با توجه به اینکه در سال‌های آینده به شدت با کمبود نیروهای آموزشی در سطح کشور و بالطبع در گیلان مواجهیم بنابراین تمامی نیروهای جامانده فراخوان می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیازهای آموزشی این استان را فراتر از نیروهایی که در دانشگاه فرهنگیان تربیت می‌شوند دانست و تصریح کرد: نیاز به مربی و معلم در سطح مدارس کشور و استان گیلان جدی است بنابراین باید برای پر کردن خلاءهای موجود اندیشه‌ای اتخاذ شود.

جهان‌آرای بازنشسته شدن تعداد بسیار زیادی از معلمان سیستم آموزشی کشور را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: در حال حاضر جایگزین کردن نیروهای جامانده آموزشی با افرادی که بازنشسته می‌شوند راهبردی است که از سوی وزارت آموزش و پرورش اتخاذ شده است.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)