گزارش تصویری شب اول احیاء در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری بزرگداشت حماسه سوم خرداد در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
مدیردفتر آستان قدس درگیلان:

مدیردفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان بابیان اینکه خدماتِ آستان قدس، ناشی از مدیریتِ انقلابی مقام معظم رهبری است و ایشان مدیر خوبی هستند، اما متاسفانه دربین مدیران، یاران زیادی ندارند، گفت: هم اکنون روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر ازغذای متبرک حرم رضوی بهره مند می شوند.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ......................

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی درگفتگو با خبرنگار رویداد گیلان با اشاره به امکان خادمیاری برای همه ی هموطنان درهمه ی نقاط کشور بواسطه ثبت نام برای خادمیاری امام رضا(ع) اظهارکرد: آستان قدس برای اعزام زائر اولی برنامه دارد، به شرط اینکه ازقشر محروم، ۴۰ سال به بالا و حداقل ده سال به مشهد نرفته باشد و فقط بایدهزینه غذا را خودش تقبل کند.

وی افزود: برگزاری محافل شعر و ادب، اعزام کاروان های زیارتی، اعزام زائران غیر ایرانی ازآستارا، برگزاری همایش ها و پیاده روی های عمومی، برگزاری محافل کتابخوانی و اعزام نوجوانان درهمین راستا به مشهد مقدس ازجمله برنامه های دفتر آستان قدس درگیلان است.

مدیردفترآستان قدس درگیلان یکی ازوظایف دفاترآستان قدس را حفاظت از موقوفات درمصارفی که خود واقف تعیین می کند، عنوان کرد وگفت: این کار توسط دفتر مدیریت آستان قدس گیلان یا توسط دفتراملاک و اراضی آستان قدس انجام می پذیرد و هیچ دفتر و مجموعه ی دیگری، دراین رابطه شکل قانونی ندارد.

مهدوی برلزومِ هوشیاریِ تمامی مردم ازسوء استفاده ی برخی ها، مبنی برمعرفیِ خود به عنوانِ آستان قدس برای کارهای مربوط به موقوفات، تاکید و تصریح کرد: درحوزه ی اعزامِ زائران نیز کاروان برهایی به جهتِ انتفاع خود، زائر می برند و خود را خادمیار معرفی می کنند و یا وعده ی دروغِ غذایِ تبرّکی می دهد، که مردم باید مراقبت کنند.

وی افزود: اگرکسی می خواهد غذایِ تبرکی بخورد، می تواند به نرم افزار نعیم رضوان مراجعه کند و وقتی وارد مشهد شد، باید به این نرم افزار کد ملی خود را ارائه نماید و ژتون غذای تبرکی دریافت کند.

مدیردفتر آستان قدس درگیلان با بیان اینکه در گذشته، روزانه ۳ هزار غذای تبرکی داده می شد، گفت: هم اکنون روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر ازغذای متبرک حرم بهره مند می شوند.

مهدوی اعلام کرد: برای شناساییِ افراد بی بضاعت از گروه های جهادی، خیریهها، همکاری با نهاد های حمایتی، مراجعه حضوری مردم و خادمیاران استفاده می شود.

وی با تصریح براینکه آستانِ قدس خدماتِ درمانی، به بیش از ۵هزار نفر و نیز خدماتِ داروییِ محدود ارائه می دهد، افزود: بنای آستان قدس برای احیای موقوفات این است که اگر ارادتمندان می خواهند دارایی خود را وقف امام رضا(ع) کنند، جهت موقوفه را طوری هدایت و وقف کنند، که به نامِ امام رضا(ع) وقف و عواید آن درگیلان خرج شود.

مدیردفتر آستان قدس درگیلان گفت: پویشی به نامِ به وقتِ خادمی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب، به یاد و خاطره و تقدیم به ارواح شهدای انقلاب اسلامی در روز ۱۸ بهمن ماه، راه افتاد که درآن هر خادمیار، ۱۴ الی ۵ هزار پرس غذا پخت و توزیع کرد.

مهدوی با اعلام اینکه کانون خدمت یاری محلی می تواند بواسطه ی شبکه ی خدمت رسانی، شکل بگیرد، ابرازکرد: هم اکنون ۶۰ کانون، تشکیل شده است و برای امداد به محرومانِ مناطق مختلف، کمک می نماید.

وی با اشاره به اینکه خدماتِ آستان قدس، ناشی از مدیریتِ انقلابی مقام معظم رهبری است، افزود: حضرتِ آقا مدیر خوبی هستند، اما متاسفانه دربین مدیران، یاران زیادی ندارند.

مدیرآستان قدس درگیلان با تاکید براینکه ازموقعی که تفکرغیرانقلابی برمدیریت جامعه سایه افکند، مشکلات بیشتر شد، گفت: همه ی مواردی که درنشست خبری گذشته و دراین گفتگو به آن اشاره شد، قطره ای ازخدماتِ آستان قدس است که ثمره ی مدیریت ناصحانه و تدبیرِ انقلابی و ولایی معظم له است.

مهدوی تصریح کرد: با اراده ی مدیریت غیرانقلابی، یک روز ارز بدون هیچ کنترلی تا ۱۸ هزار تومان می رود و هروقت این مدیریت، اراده ی ادامه ی این وضع را نداشت، ۷ هزار تومان پائین می آید و حکایت همچنان باقی است.

وی افزود: قیمت گوشت به عمد و به صورت کاذب بالا رفته است که برای تحتِ تاثیر قرار دادنِ تصمیماتِ پیش رویِ مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)