گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت

همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر، بزرگترین مرکز تحقیقات و آموزش ماشین آلات کشور در آستارا افتتاح شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حسن رستم زاد، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جریان افتتاح این پروژه، ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: حمایت از نخبگان، متخصصین، و نیروهای توانمند داخلی که پروژه های بزرگ را در سطح کشور انجام می دهند، از مهمترین دغدغه ها است.

وی با بیان اینکه تولید داخلی و توقف وابستگی به خارج از مهمترین لازمه های کشور ما است، ادامه داد: پروژه ای که امروز به بهره برداری رسید، بسیار ارزشمند و در منطقه کم نظیر است.

رستم زاد ضمن تأکید بر اینکه ادارات متولی باید از اینگونه طرح ها حمایت کنند، افزود: کارخانه ای که بنا شده است، می تواند وابستگی ما را به کشورهای صاحب فناوری کارخانه های برنجکوبی، را قطع کند.

وی جلوگیری از خروج ارز را یکی دیگر از دستاوردهای این اقدام مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا رفع موانع و مشکلات این پروژه ها را از طریق وزارتخانه های مربوطه پیگیری کنیم.

هدف گذاری استقلال در تولید ماشین آلات برنج

محسن آهنی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا، در آیین افتتاح این پروژه، تصریح کرد: طی برنامه ریزی های انجام شده در ۲۵ سال گذشته، در بخش ماشین آلات گندم به خودکفایی رسیده ایم و هم اکنون استقلال در بخش ماشین آلات برنج را هدف گذاری کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد طراحی، تولید و راه اندازی ماشین آلات توسط مهندسان ایرانی در این کارخانه بومی سازی شده است، افزود: در همین راستا و در این نقطه صفر مرزی، توان خودمان را نشان داده ایم.

آهنی با بیان اینکه برای ایجاد مرکز تحقیقات و آموزش ماشین آلات کارخانه، ۲۰ میلیارد ریال بدون احتساب هزینه سوله و ملک، هزینه شده است، اضافه کرد: این کارخانه ها توان تولید ۴ الی ۵ تن برنج را در هر ساعت دارند.

وی با اشاره به اینکه در کنار تولید ماشین آلات، مرکز آموزش هم با کسب مجوز از کشور سوئیس راه اندازی شده است، توضیح داد: دورنمایی توسط شرکت در فاز اول تعریف شده است تا بتوان با فروش ۱۰ هزار ساعت ماشین، برای ۱۰ نفر شغل ایجاد شود.

 در آیین بهره برداری از این پروژه جمع کثیری از مسئولان ادارات و نهادهای دولتی حضور داشتند.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)