گزارش تصویری شب اول احیاء در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری بزرگداشت حماسه سوم خرداد در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
نماینده گیلان در مجلس خبرگان:

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت:‌ انقلاب اسلامی روحیه ظلمس‌تیزی و استکبارستیزی را در جهان ترویج داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی ظهر امروز در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی دنیای امروز با فرهنگ متعالی تشیع آشنا شد و مفاهیم ارزشمندی نظیر استکبار ستیزی و ظلم ستیزی در آن ترویج شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب فاطمی(‌س) و وارثان این حضرت دانست و عنوان کرد:‌ حضرت فاطمه زهرا(‌س) شخصیتی منحصر به فرد است که منجی عالم بشریت حضرت امام عصر(‌عج) ایشان را الگوی خود قرار داده است.

آیت‌الله رمضانی گیلانی با بیان اینکه امروزه ملت بزرگ ایران اسلامی امانت‌دار مکتب تشیع است تصریح کرد: پاک‌ترین خون‌ها برای پیروزی انقلاب اسلامی ریخته شد و علمای بزرگی برای استقرار آن جان خود را در گوشه زندان‌ها و سلول‌های تاریک رژیم‌های سفاک طاغوتی فدا کردند.

وی شهادت جوانان رشید اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس را زمینه‌ساز رشد و بالندگی مکتب اسلام ناب و تشیع خواند و ابراز داشت: دشمنان نظام با حربه جنگ نرم به مقابله با ایران اسلامی آمدند اما نه‌تنها این ایستادگی‌ها کمرنگ نشد بلکه رویش‌های انقلاب را نیز به چشم خود دیدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مردم و به‌ویژه نسل‌های جوان هنوز با ابعاد خیانت‌های خاندان پهلوی آشنا نیستند بیان داشت: رضاخان در زمان حکومتش بیش از دو هزار هکتار زمین روستایی را به نام خود ثبت کرد و قتل‌ها و جنایات زیادی را بر علیه عشایر مرتکب شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری مصونیت دادن به آمریکایی‌ها تحت لوای قانون کاپیتالاسیون را خیانتی نفرت‌انگیز از سوی خاندان پهلوی دانست و گفت:‌ شاهان پهلوی با اعمال خود در حقیقت ملت ایران را در برابر آمریکایی‌ها خوار و خفیف و موجبات تحقیر آنان را فراهم کردند.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه امام راحل با طرح‌ریزی انقلاب اسلامی مکتب اسلام و تشیع را در ایران و کل جهان زنده کرد اظهار داشت: در زمان حکومت شاهان مسئولیت‌پذیری در جامعه ایران وجود نداشت اما امام رضوان‌الله‌ علیه با پشتوانه الهی و کمک مردم این تفکر را در جامعه ایجاد کرد.

وی ظلم‌ها و جنایات خاندان اموی و عباسی علیه خاندان عصمت و طهارت(‌ع) و بر سر نیزه کردن قرآن صامت و قرآن گویا را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: پیامبر اکرم(‌ص) مکتب بزرگ اسلام را پایه‌ریزی کردند اما پس از رحلت ایشان روحیه واپس‌گرایی مجدداً در اسلام ریشه دواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری امام راحل را ذخیره الهی برای ملت ایران اسلامی و برای کل بشریت قلمداد کرد و ابراز داشت: عزت‌مندی،‌ آبرومندی و کرامتی که هم‌اکنون ملت ایران اسلامی از آن بهره می‌برد به برکت انقلاب اسلامی و خون‌های پاکی است که به پای آن ریخته شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ایران اسلامی را ملجأ و پناهگاه تمام امت‌ها و ملت‌های مظلوم اسلامی و غیراسلامی خواند و تصریح کرد:‌ استکبار جهانی به سردمداری آمریکا با تجهیز گروهک‌های وحشی و جنایتکار در منطقه قصد نابودی انقلاب را داشت اما در اجرای نقشه‌اش شکست خورد.

آیت‌الله رمضانی از وجود ۲ هزار و ۷۰۰ مرکز اسلامی در قلب اروپا سخن گفت و عنوان کرد: این مراکز به برکت انقلاب اسلامی در تمامی شهرهای بزرگ اروپایی دایر شده است به طوری‌که هم‌اکنون ۵۳ درصد جمعیت شهر بزرگی نظیر بروکسل از مسلمانان تشکیل می‌شود.

وی آموزش استکبار ستیزی در مساجد اروپا و آشنایی مردم با فرهنگ اسلامی و مکتب تشیع را خاطرنشان کرد و افزود: دنیای امروز به برکت استقرار انقلاب اسلامی با مذهب تشیع آشنا شد در حالی‌که بدون این انقلاب بزرگ و نظام جمهوری اسلامی دیگر چیزی از این مکتب در جهان باقی نمی‌ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه غربی‌ها و استکبار جهانی میلیاردهه دلار برای نابودی ایران اسلامی هزینه کردند اظهار داشت: آمریکایی‌ها نمی‌خواستند انقلاب اسلامی به چهل سالگی خود برسد اما نقشه‌ها و توطئه‌هایشان در تمام این سال‌ها به برکت مساعدت‌های الهی نقش بر آب شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری پشتوانه‌های انقلاب اسلامی را در درجه نخست امدادهای غیبی و سپس ولایتمداری مردم دانست و بیان داشت:‌ تا زمانی که روحیه دفاع از ولایت‌فقیه در کشور وجود دارد و تا زمانی که رویش‌های انقلاب هستند هیچ آسیبی نظام جمهوری اسلامی وارد نمی‌شود.

آیت‌الله رمضانی حضور پرشور و میلیونی ملت ایران اسلامی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن را مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان اعلام کرد و افزود: آنان که برای شکستن عزت و صلابت ملت ایران اسلامی نقشه می‌کشیدند باید ببینند که چگونه مردم مثل همیشه برای دفاع از انقلاب در صحنه حاضر می‌شوند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)