گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
ثمرات انقلاب ۴۰ ساله

تعداد ۳ هزار و ۱۰۰ واحد بزرگ صنعتی در گیلان پس از انقلاب برای ۸۲ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ......................

 به گزارش رویداد گیلان در طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رشد و توسعه بخش‌های تولیدی و زیربنایی کشور و کمک به خروج از اقتصاد تک محصولی از طریق افزایش صادرات کالاهای صنعتی از جمله دستاوردهای انقلاب در حوزه صنعت و تجارت است.

تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی، توسعه صنعتی و معدنی، قرارگیری در بازارهای جهانی از گام‌های مثبتی است که توانمندی حوزه صنعت، معدن و تجارت ایران را به رخ جهانیان کشیده است.

در دوران پیش از انقلاب، حکایت این حوزه، وابستگی محض اندیشه و عمل بود و ورود بی‌ضابطه کالاهای خارجی ناشی از رواج فرهنگ نادرست مصرف‌زدگی، ضربات شدیدی را بر پیکر اقتصاد کشور وارد کرده بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران وارد دوره جدیدی از سازندگی و تولید شد و جوانان ایران روحی تازه یافتند و جرأت یافتند تا بر توانمندی‌های خود متکی شوند.

افزایش قابل توجه تولید فولاد از نیم میلیون تن قبل از انقلاب به ۳۸ میلیون تن در سال و کسب رتبه ۱۴ جهانی در این حوزه، افزایش تولید سیمان از ۶٫۳ میلیون تن به ۸۰ میلیون تن، افزایش تولیدات معدنی از ۲۰ میلیون تن به ۲۲۰ تن و افزایش انواع کارخانجات از جمله شاخص‌های درخشان این کارنامه چهل ساله است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در طلیعه چهل سالگی انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم گفت: هر تولدی بلوغی را به‌دنبال دارد که این بلوغ می‌تواند بالندگی به‌همراه داشته باشد؛ انقلاب اسلامی در سال ۵۷ متولد شد و مردم با اتحاد خود این انقلاب را به پیروزی رساندند.

فرهاد دلق‌پوش با بیان اینکه پیش از انقلاب در بخش‌های مختلف کشور همچون حوزه اقتصاد و صنعت کاستی‌ها و نارسایی‌های زیادی وجود داشت خاطرنشان کرد: نارضایتی از وضع نامطلوب آن زمان در حوزه‌های مختلف سبب انقلاب مردم شده بود.

وی با اشاره به اینکه در دوران پیش از انقلاب ما در گیلان فقط ۶۳ واحد تولیدی و صنعتی داشتیم که برای ۶ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده بود افزود: اکنون پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد ۳ هزار و ۱۰۰ واحد بزرگ صنعتی در گیلان داریم که برای ۸۲ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر اینکه مردم ما همیشه ثابت کردند که در مشکلات مقاوم هستند عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و ثروت‌های بالقوه موجود در این استان باید بتوانیم با برنامه‌های مدون اقتصاد را در زندگی مردم وارد کنیم.

دلق‌پوش با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی در استان گیلان داریم و شتابان در مسیر توسعه در حرکت هستیم اظهار داشت: ۱۰۲ هزار واحد صنفی و ۱۱۲ واحد معدنی در گیلان داریم و شرکت‌های پخش در شبکه توزیع و عرضه کالا در گیلان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه در ۹ ماه نخست امسال ۳۶۵ میلیون دلار صادرات از مرزهای گیلان به کشورهای خارجی داشتیم افزود: این میزان صادرات نسبت به ارقام سال گذشته به مقدار ۸۶ درصد رشد داشته و این یعنی مشکلات را به فرصت تبدیل کردیم.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)