گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
سازمان بازرسی استان گیلان؛

به گزارش رویداد گیلان سازمان بازرسی به عنوان یکی از بازوهای نظارتی قوه قضائیه در نظارت از کلیه وزارتخانه ها و ادارات و امور اداری و مالی دادگستری، سازمانها و دستگاه های تابعه قوه قضائیه و نیروهای نظامی و انتظامی و موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها و….. وظایف خطیری بر عهده دارد. […]

..................... تاریخ انتشار:23 ژانویه 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان سازمان بازرسی به عنوان یکی از بازوهای نظارتی قوه قضائیه در نظارت از کلیه وزارتخانه ها و ادارات و امور اداری و مالی دادگستری، سازمانها و دستگاه های تابعه قوه قضائیه و نیروهای نظامی و انتظامی و موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها و….. وظایف خطیری بر عهده دارد.

تاریخ نشان داده که اقدام به موقع این سازمان می تواند پرده از فسادهای خرد و کلان بیاندازد و مجرمین را به دام عدالت بیافکند. تاکید مقام معظم رهبری بر انقلابی گری و حفظ روحیه انقلابی ایجاب می نماید تا سازمان بازرسی نیز این آموزه ها را چراغ راه خود دارد و به صورت پیشتاز در امر مبارزه با جرایم و نیز تخلفات گام موثر بردارد و صد البته انعکاس دستاوردهای آن برای مردم می تواند زمینه افزایش اعتماد عمومی و حتی مشارکت های مردمی را به ارمغان آورد.
سازمان بازرسی گیلان اگرچه در موضوع مفاسد برخی از مدیران گیلانی خوب درخشید و دستاوردهای آن قابل تحسین بود اما انتظار می رود تا از طریق ورود به پرونده هایی که دغدغه عمومی مردم گیلان شده است، به رفع این دغدغه ها کمک کند. همانطور که قانون سازمان بازرسی عنوان داشته این سازمان هم در مسایل کیفری و نیز در موارد تخلفاتی صلاحیت ورود و رسیدگی دارد، بنابراین آیا بهتر نیست که در موضوع ۴ بخشدار غیر مستخدم منصوب استاندار گیلان نیز ورود داشته باشد؟
یک سال از انتصاب این بخشداران که هیچ ارتباط استخدامی با دولت نداشته اند می گذرد و از آنجائیکه به تواتر وزارت کشور این بکارگیری ها را متذکر شده است، اما مصطفی سالاری استاندار گیلان، با بی توجه به قانون و نیز ابلاغ ها و بخشنامه های ارسالی، این افراد را در سمت خود حفظ کرده، به نحوی که این بخشداران در استفاده از اموال دولتی بدون اهلیت قانونی مغایر با فراز پایانی ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی باب تعزیرات، اقدام مستمر داشته و نیز منطبق با ماده ۵۵۵ این قانون، بدون داشتن سمت یا اذن ( قانونی) رسمی از طرف دولت در مشاغلی که از نظر قانون مربوط به آنها نبوده است، در حال فعالیت می باشند. اوصاف یاد شده علاوه بر تحقق تخلف باعث می شود تا تصمیمات این افراد اساساً دارای شائبه قانونی گردد و مردم از این وضعیت دچار بلاتکلیفی و سردرگمی شوند.
با این حال انتشار مطالب بسیار در پایگاه های خبری در انتقاد از این موضوع، ایجاب می کند تا سازمان بازرسی استان گیلان حسب وظیفه ذاتی به موضوع ورود داشته باشد و در راستای مرتفع کردن معضل پیش آمده اقدام عاجل نماید تا شاید گوش استاندار گیلان که به مطالبات مردمی و افکار عمومی بدهکار نیست، به اعمال قانون توسط سازمان بازرسی استان گیلان بدهکار گردد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)