گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
نایب رئیس کمیسیون حقوقی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران

نایب رئیس کمیسیون حقوقی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران گفت:‌ تولیدکنندگان داخلی در تسویه بدهی‌های خود با مشکل مواجه‌اند و تصویب قانون بخشودگی جرایم بانکی کمک بزرگی به آنان می‌کند.

..................... تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،پیمان پورنصیری در گفت‌وگو ییاظهار داشت:‌ تولیدکنندگان داخلی در تسویه بدهی‌های خود به بانک‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستند و تصویب قانون بخشودگی سود و جرایم دیرکرد وام‌های بانکی نه‌تنها به آنان کمک می‌کند بلکه باری بزرگی را از روی دوش آنان بر می‌دارد.

نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی، قضایی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران به مهم‌ترین محورهای مورد تأکید این کمیسیون اشاره کرد و افزود: موضوع تعیین تکلیف و گرفتن مجوز اجرای قانون بخشودگی جرایم و سود مرکب بانکی از مراجع ذیصلاح در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

پورنصیری مفاد اصلاحیه بند(و)‌ تبصره ۱۶ بودجه سال ۹۷ را مورد تأکید قرار داد و در تشریح آن ابراز داشت: بر اساس این اصلاحیه تولیدکنندگانی که تا پایان شهریورماه به بانک‌ها مراجعه و اقدام به تسویه وام‌های بانکی خود می‌کردند مشمول طرح بخشودگی جرایم دیرکرد می‌‌شدند.

رئیس کمیته حقوقی و قضایی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان از تصویب طرحی با ۱۹۶ رأی موافق در مجلس جهت حذف جرایم و سود مرکب بانکی سخن گفت و بیان داشت: پس از تصویب آن که به‌نوعی اصلاحیه قانون بخشودگی بخشش جرایم بانکی بود شورای نگهبان طرح مذکور را تأیید نکرد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی با شرایط پیچیده‌ای در مورد نحوه تصویه بدهی‌های بانکی خود مواجه هستند تصریح کرد: کمیسیون حقوقی، قضایی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران قصد دارد تصویب قانون بخشودگی جرایم بانکی تولیدکنندگان را از مجرای مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری کند.

نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی، قضایی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت ایران به جلسات آتی این کمیسیون نیز اشاره کرد و ابراز داشت: جلسه آتی این کمیسیون در یزد تشکیل خواهد شد که با حضور نماینده دستگاه‌ قضایی، موضوعات و مشکلات تولیدکنندگان این استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پورنصیری در مورد مباحث جلسه آینده کمیته حقوقی و قضایی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان نیز اظهار داشت: بررسی مشکلات بانکی ۱۵ عدد از واحدهای صنعتی استان گیلان در حیطه حقوقی و قضایی و شنیدن اظهارات طرفین در دستور کار آتی این کمیته قرار گرفته است.

وی از حضور معاون دادستان و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در جلسه آینده کمیته حقوقی و قضایی خانه صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها این کمیته بررسی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی گیلان در حوزه امور مالیاتی را نیز پیگیری می‌کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)