گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
گزارش تصویری مراسم شب خاطره ویژه بزرگداشت شهدای عملیات کربلای پنج
گزارش تصویری رویداد گیلان از هفتادو یکمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان از دلجویی خانواده پاکبانی که در اثر حادثه رانندگی جان باخت در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان مطرح کرد:

به گزارش رویداد گیلان ،سیدمحسن حسینی ظهر سه‌شنبه در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به وضعیت دو رودخانه زرجوب و گوهررود شهر رشت، اظهارکرد: ۳۰میلیارد تومان در سال‌های ۹۴ و ۹۵ برای ساماندهی این دو رودخانه اعتبار اختصاص یافته است. حسینی بابیان اینکه این اعتبار برای ساخت تصفیه‌خانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعبی در راستای […]

..................... تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،سیدمحسن حسینی ظهر سه‌شنبه در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به وضعیت دو رودخانه زرجوب و گوهررود شهر رشت، اظهارکرد: ۳۰میلیارد تومان در سال‌های ۹۴ و ۹۵ برای ساماندهی این دو رودخانه اعتبار اختصاص یافته است.

حسینی بابیان اینکه این اعتبار برای ساخت تصفیه‌خانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعبی در راستای ساماندهی فاضلاب جنوب شهر رشت بوده است، افزود: درحوزه ساماندهی به وضعیت دو رودخانه زرجوب و گوهررود در رشت طرح‌های دیگری نیز تهیه و تدوین شده است.

وی طرح جمع آوری و ساماندهی فاضلاب جنوب شهر را یکی از طرح‌ها برای کاهش ورود فاضلاب به این دو رودخانه عنوان و بیان‌کرد: درحال حاضر این طرح از پیشرفت ۵۶ درصد برخوردار بوده که امیداوریم با تخصیص اعتبار ۲۷ میلیارد تومانی تا دهه فجر سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه ساخت تصفیه خانه ۱۰ هزار مترمکعبی کوی امام رضا(ع) رشت نیز در آینده‌ نزدیک اجرایی و عملیاتی می شود، تصریح‌کرد: با بهره‌برداری از دو تصفیه‌خانه جدید و ارتقای عملکرد تصفیه‌خانه موجود بخش زیادی از فاضلاب ورودی به رودخانه‌های رشت کنترل می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه روزانه ۹۵ هزار مترمکعب فاضلاب در شهر رشت تولید می‌شود، افزود: ۶۰ درصد این فاضلاب رودخانه وارد رودخانه گوهررود و ۴۰ درصد نیز وارد رودخانه زرجوب می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۹ هزار مترمکعب از فاضلاب تولیدی شهر رشت تصفیه می شود، ادامه داد: شیرابه محل دپوی زباله در سراوان، زندان لاکان، بیمارستان‌ها، شهر صنعتی، فاضلاب شهری، شهرک صنعتی سپیدرود رشت از جمله مهم‌ترین منابع آلوده کننده رودخانه‌های زرجوب و گوهررود هستند.

وی اظهارکرد: فاضلاب شهری با ۵۰ درصد مهم‌ترین منبع آلوده کننده دو رودخانه اصلی شهر رشت محسوب می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)