گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
مدیر کل راه و شهرسازی گیلان:

به گزارش رویداد گیلان ،پدرام مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه با توجه به ماهیت منطقه و عدم وجود راه در بخش هایی از مسیر ، مطالعات محورملاسرا- شفت- زنجان در دو بخش انجام میشود اظهار کرد: این دو بخش شامل بهسازی و نوسازی دنبال می گردد. مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با اشاره به مشخصات […]

..................... تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۷ ......................
به گزارش رویداد گیلان ،پدرام مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه با توجه به ماهیت منطقه و عدم وجود راه در بخش هایی از مسیر ، مطالعات محورملاسرا- شفت- زنجان در دو بخش انجام میشود اظهار کرد: این دو بخش شامل بهسازی و نوسازی دنبال می گردد.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با اشاره به مشخصات فنی این پروژه اذعان کرد: طول کل محور ۹۰ کیلومتر می باشد که حدود ۳۰ کیلومتر در محدوده استان زنجان و ۶۰ کیلومتر در محدوده استان گیلان واقع شده است.

پدرام با توجه به چهارخطه کردن محور ملاسرا– شفت به طول کلی ۱۱.۸ کیلومترو با عرض۲۵.۶ متر گفت: این محور دارای ۶ دستگاه پل دالی با دهانه ۲ متری ویک دستگاه پل ۳ متری می باشد که در فاز اول ۱.۵ کیلومتر آن با پیشرفت فیزیکی ۹۰ در صد در حال اجرا است که اجرای عملیات آسفالت آن رو به اتمام است.

وی در ادامه تصریح کرد: فاز دوم این پروژه نیز به طول ۸.۴ کیلومتر می باشد و با توجه به اینکه اخیراً به پیمانکار ابلاغ شده در حال اجرای عملیات خاک برداری است.

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان‌ مهمترین عامل کندی پروژه را تملک اراضی وآزاد سازی مسیر عنوان کرد و افزود: علیرغم تلاش ها در طراحی پروژه برای بیشترین استفاده از حریم قانونی موجود راه و تصرف کمتر اراضی، احداث این محور در حریم قانونی راه در برخی نقاط با مشکلاتی مواجه و نیازمند تملک اراضی شد که ادامه پروژه مستلزم رفع آنهاست.

وی با ابراز امیدواری ادامه داد: با تعامل بیشتر نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی مربوط و همچنین مالکان اراضی مجاور طرح، مشکلات اجرایی این پروژه درحال مرتفع شدن است.

پدرام با اشاره به تحویل اراضی حریم محور که اکثرا دارای مالک هستند به اداره کل راه و شهرسازی با همکاری دادستان شهر ومعتمدین محلی از جمله فرماندار ،بخشدار و شورای شهر بیان کرد: مقرر است دستگاه اجرایی با همکاری سازمان برنامه وبودجه ظرف مدت ۳ ماه نسبت به پرداخت حق مالکیت اراضی اقدام نماید.

همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر ۲ کیلومتر از مسیر در حال اجرای عملیات می باشد

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)