گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
کوچکی نژاد:

رییس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها، گفت: اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد ایرانیان خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند و کد ملی هر یک از آنها موجود است.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ دی ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،جبار کوچکی نژاد  رییس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها  با اشاره به تکذیبیه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها درباره دریافت یارانه  توسط ۶ میلیون ایرانی خارج از کشور، گفت: دولت عنوان می‌کند که به ۷۸ میلیون نفر یارانه پرداخت می کند در حالی که جمعیت کل کشور بنابر اطلاعات مرکز آمار ۸۱ میلیون است، لذا سازمان هدفمدسازی یارانه ها نمی تواند ادعا کند که به ایرانیان خارج از کشور یارانه نمی دهد، چراکه از سوی دیگر ادعا کرده که یارانه چهار میلیون نفر را در داخل کشور حذف کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از مردم سرگردان بوده و یارانه دریافت نمی‌کنند و نمی دانند برای دریافت یارانه باید به کجا مراجعه کنند، افزود: دولت عنوان کرد که یارانه قضات و حقوق بگیران بالا را حذف کرده است پس چگونه ۷۸ میلیون یارانه دریافت می‌کنند، لذا این سوال مطرح می‌شود که جمعیت خارج از کشور کجا قرار دارند، آیا یارانه دریافت نمی کنند؟، چگونه با این ارقام یارانه دریافت نمی کنند.

کد ملی یارانه بگیران ایرانی خارج از کشور موجود است

وی ادامه داد: هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها گزارش های خود را به صحن علنی مجلس ارائه می دهد و مسئولان این سازمان باید در صحن علنی پاسخگو باشند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه اسناد و مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد  ایرانیان خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند و کد ملی هر کدام از آنها موجود است، اظهار داشت: ابهامات دیگری درباره انتخاب گزینشی برای پرداخت یارانه صمعت وجود دارد که در جریان گزارش تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها به آن پرداخته شده و مسئولان مربوطه باید در صحن علنی مجلس به آن پاسخ دهند.

یارانه برخی اقشار ضعیف حذف شده است

وی افزود: هر جوانی که ازدواج می کند، یارانه آن را قطع می کنند و کسی پاسخگوی  بازگشت دوباره یارانه این افراد نیست و حتی یارانه برخی اقشار ضعیف حذف شده است.

رییس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه ها، از بررسی گزارش هیئت متبوعش به زودی در کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)