گزارش تصویری بازار محلی جمعه بازار صومعه سرا
گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
عضو کمیسیون عمران مجلس:

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حذف یارانه نقدی افراد با درآمد ماهانه بالای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از برنامه‌های دولت در استان‌ها است گفت: درآمد حذف یارانه افراد پردرآمد صرف عمران و آبادانی استان می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۶ دی ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حسن خسته‌بند صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت سعی کرده است با استفاده از شیوه‌هایی خاص بودجه سال آینده را به‌صورت انقباضی و مبتنی بر چالش‌های اقتصادی فرارو تنظیم کند تا بر اثر تشدید تحریم‌ها و کاهش فروش نفت مشکلی ایجاد نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس از وجود برخی نواقص و ایرادات در لایحه پیشنهادی نخست دولت و رفع آن‌ها خبر داد و افزود: واقعی دیدن منابع و مصارف، عملیاتی بودن‌ و ایجاد حالت انقباضی در زمان تشدید تحریم‌ها از جمله مواردی است که دولت در فرآیند تدوین لایحه بودجه ۹۸ به انجام آن‌ها اهتمام ورزید.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه بودجه در ابتدا با ۴۴۷ هزار میلیارد تومان بسته شده بود گفت: با توجه به احتمالاتی که در خصوص کاهش درآمدهای نفتی وجود داشت دولت بر اساس فروش ۱٫۵ میلیون بشکه نفت در روز نسبت به کاهش این مبلغ تا سقف ۴۲۷ هزار میلیارد تومان اقدام کرد.

خسته‌بند از اتخاذ تصمیماتی ویژه در شرایط کاهش فروش نفت به ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه نفت در روز نیز اشاره کرد و بیان داشت: با تکیه بر این احتمال دولت برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل و اختلال در دخل و خرج کشور بودجه سال آینده را در حد ۴۰۷ میلیارد تومان نیز پیش‌بینی کرده است.

وی از کاهش سهم اختصاصی به وزارت نفت جهت توسعه میادین نفتی خبر داد و گفت: در گذشته ۱۴٫۵ درصد از فروش نفت به این‌ کار اختصاص داده می‌شد و قرار بود این مبلغ به ۳۴ درصد افزایش پیدا کند اما به دلیل شرایط موجود،‌ امسال سهم وزارت نفت برای توسعه میادین نفتی ۲۰ درصد در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه دولت شرایط نیمه ایده‌آل و بدترین شرایط ممکن را در لایحه بودجه ۹۸ پیش‌بینی کرده است افزود: برای تأمین کالاها و اقلام اساسی مردم نیز ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس از اعطای اختیاراتی توسط دولت به استان‌ها جهت کاهش آمار یارانه‌بگیران سخن گفت و تصریح کرد: این کار در شهرستان‌ها با مسئولیت فرمانداران و با نظارت استانداران انجام می‌شود تا یارانه افراد پردرآمد حذف و این مبالغ صرف عمران و آبادانی استان مورد نظر شود.

خسته‌بند حذف یارانه نقدی افرادی که ماهانه بالای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درآمد دارند را از برنامه‌های دولت در استان‌ها اعلام کرد و گفت: دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه بسته‌های حمایتی نقدی و غیرنقدی را در نظر گرفته تا در نوسانات موجود فشار مضاعفی به مردم وارد نشود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)