گزارش تصویری بازار محلی جمعه بازار صومعه سرا
گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
معاون عمرانی استاندار در گفتگو با رویداد گیلان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در گفتگو با خبرنگار رویداد گیلان با اشاره به تاخیر انتخاب شهردار رشت اظهارکرد: با توجه به پیگیری هایی که توسط فرمانداری و استانداری به عمل می آید، اعضای شورای شهر مصمم هستند تا پایان هفته شهردار رشت را انتخاب و سپس به وزرات کشور معرفی کنند. وی افزود: ما منتظر […]

..................... تاریخ انتشار:۱۵ دی ۱۳۹۷ ......................

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در گفتگو با خبرنگار رویداد گیلان با اشاره به تاخیر انتخاب شهردار رشت اظهارکرد: با توجه به پیگیری هایی که توسط فرمانداری و استانداری به عمل می آید، اعضای شورای شهر مصمم هستند تا پایان هفته شهردار رشت را انتخاب و سپس به وزرات کشور معرفی کنند.
وی افزود: ما منتظر هستیم که ببینیم، اعضای شورای شهر تا روز دوشنبه چه می کنند و نتیجه کارچه می شود.

معاون امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه شورا وظیفه دارد در فرصت مقرر شهردار را انتخاب کند، گفت: یک فرصت قانونی دراختیار اعضای شورای شهر قرار گرفته است و مراحل قانونی باید طی شود و اعضای شورا درحال استفاده از فرصت قانونی خود هستند.
علی اوسط اکبری مقدم با اشاره به مهلتِ قانونی سرپرستیِ شهرداری تا ۲۸ ام دی ماه، تصریح کرد: اگر درمهلتِ مقرر اعضای شورا، شهردار را معرفی نکنند، پس از انقضای مهلت، مراحل قانونی وجود دارد که باید اجرا شود.
وی افزود: بنده با اعضای مختلف شورای شهر تماس گرفته ام، که بیان کردند، روز دوشنبه حتما جلسه تشکیل می شود و رزومه و برنامه ی افرادِ کاندید، مورد بررسی قرار می گیرد و روز دوشنبه و یا تا پایان هفته شهردار را معرفی می کنند.
معاونِ استاندار گیلان تاکید کرد: شهر نباید معطلِ مشکلات و معضلاتی شود که درحوزه ی شوراها، براثر عدم اِشرافیت به موضوع ویا اعمال سلیقه های خاص پیش می آید، و برای شهر تنش به بار بیاورد و این روش اصولی نیست.
علی اوسط اکبری مقدم با تصریح براینکه شهر رشت دارای اصالت و پیشینه ی فرهنگی است، گفت: شهری که دارایِ افرادِ شاخص درمجامع بین المللی وکشوری است، شایسته است که به سرعت فردی که دارای تجارب و تخصص ارزنده است، به عنوان شهردار انتخاب شود و معضلات حاکم بر شهر را کاهش دهد.
وی با اعلام اینکه با توجه به معضلاتِ عدیده ی شهر رشت ما انتظار نداریم که فردی بیاید و همه ی معضلات را در بازه ی زمانی کوتاه مدت حل کند، عنوان کرد: قطعا استفاده ازافرادِ دارای دانش، تخصص و تجارب لازم، چالش های شهر را کاهش می دهد و دغدغه های شهروندان را به حداقل می رساند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: این جزءِ وظایف اعضای شورای شهر است و مردم از آنها انتظار دارند که شهردار مجرب و متخصص انتخاب کنند و انتظار مردم به حق است.
اوسط اکبری مقدم با تاکید براینکه اعضای شورا منتخب مردم هستند و باید انتظارات آنها را پاسخگو باشند، گفت: مردم انتظار دارند، کلانشهری مانند رشت، ماه ها بدون شهردار نماند و این حق طبیعی و قانونی مردم است و امیدواریم اعضای شورا، این حق مردم را مدنظر قرار دهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)