گزارش تصویری بازار محلی جمعه بازار صومعه سرا
گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف

به گزارش رویداد گیلان ،شاید یکی از دغدغه مندانی که با قدرت به میدان آمد تا با ارائه اثری در دنیای تصویر نشان دهد که سال ۸۸ چه اتفاقاتی افتاد، ابوالقاسم طالبی بود. او “قلاده های طلا” را که یک روایت صریح از جنایت فتنه گران داخلی و خارجی بود را به نمایش عموم گذاشت. […]

..................... تاریخ انتشار:۰۷ دی ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،شاید یکی از دغدغه مندانی که با قدرت به میدان آمد تا با ارائه اثری در دنیای تصویر نشان دهد که سال ۸۸ چه اتفاقاتی افتاد، ابوالقاسم طالبی بود. او “قلاده های طلا” را که یک روایت صریح از جنایت فتنه گران داخلی و خارجی بود را به نمایش عموم گذاشت. آنقدر این روایت تاثیرگذار بود که قبل و بعد از نمایش این فیلم هجمههای گستردهای را برای فیلم و هنرمندان و دست اندرکاران آن ایجاد کردند.

این اتفاق بعد از گذشت این سالها هم ادامه دارد. چرا که ابوالقاسم طالبی در آستانه “نهم دی” و پخش این فیلم در شبکه افق ویژه فیلمهای سینمایی آخر هفته تلویزیون در صفحه اجتماعی خودش این اعتراض را عنوان کرد.

او نوشت: “حضرت رهبری یکبار به من فرمودند که به رئیس جمهور توصیه کردم فیلم “قلاده هاى طلا” را ببیند. چندى پیش هم در سخنرانى عمومى ضمن اظهار لطف به قدرت سینماى ایران فرمودند: من فیلمى را توصیه کردم آقاى رئیس جمهور ببیند و از دکتر علی‌ عسگرى پرسیدم چرا هرسال ۹دی فیلم “قلاده هاى طلا” دچار سانسور و عدم پخش مىشه یا پس از فشار مردمى براى پخشش می‌فرستید شبکه افق؟ گفتند من تا حالا درمورد این فیلم چنین تصمیمى نگرفتم و…

به نظر شما این نفوذی پرقدرت کیست که در تلویزیون هرسال سعى میکنه این قطعه از تاریخ درست دیده نشه؟”

امین حیایی، محمدرضا شریفی نیا، حمیدرضا پگاه، حسین سحرخیز، چنگیز جلیلوند، داریوش اسدزاده، نیلوفر خوش خلق، پوراندخت مهیمن، پردیس افکاری، آزیتا ترکاشوند، مریم سلطانی، علی‌رام نورایی، محمود عزیزی، مهدی صبایی، کیانوش گرامی، علی اصغر، داود مقدادیان و اسماعیل زنگل گیاه، بازیگران فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» هستند.

این فیلم به کارگردانی ابوالقاسم طالبی در سال ۱۳۹۰ تولید شد و در پایان همان سال، جزو فیلم‌های اکران نوروزی سال ۹۱ بود. «قلاده‌های طلا» در آن سال، شمار زیادی از مخاطبان را به سینما آورد و بیش از ۳ و نیم میلیارد تومان فروش کرد.

این فیلم، بارها از سیمای جمهوری اسلامی پخش شده است و (جمعه هفتم دی ماه) ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش می شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)