گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

به گزارش رویداد گیلان ،اواسط تیر۹۷ بود که بلدیه رشت شصدوپنجمین شهردارخود را بدرقه کرد تا طعم نبود شهردار را بیش از پیش بچشد و رشت مجدد با ناپدری اداره شود. البته که ناپدری در همه دوره های پارلمان شهری یک رسم نانوشته بود و چه شهردار بومی باشد یا مهاجر باید بداند که در […]

..................... تاریخ انتشار:۰۲ دی ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،اواسط تیر۹۷ بود که بلدیه رشت شصدوپنجمین شهردارخود را بدرقه کرد تا طعم نبود شهردار را بیش از پیش بچشد و رشت مجدد با ناپدری اداره شود. البته که ناپدری در همه دوره های پارلمان شهری یک رسم نانوشته بود و چه شهردار بومی باشد یا مهاجر باید بداند که در شهر اولین ها نمی تواند بیش از عمر یک دوره پارلمانی دوام بیاورد ، موضوعی که نمی شود از کنارش به راحتی گذر کرد، چرا شهری که دارای فرهنگ غنی،متمدن،دارای ظرفیت های طبیعی،اقتصادی،اجتماعی وبه ویژه سرمایه عظیم نیروی انسانی توانمند متخصص است باید با مسائلی همچون انتخاب شهردار نه تنها جامعه نخبگانی را نگران کند بلکه عامه شهروندان نیز از نداشتن شهردار زجر ببرند به راستی چه ایمان وتعهد وعزمی در شورای شهرهایی چون تهران،اصفهان،تبریز و… وجود دارد که در مردان پارلمان نشین شهری ماوجود ندارد؟ آیا انها منافع شخصی را بر منافع جمعی وعمومی ارجح تر می دانند یا اینکه میرزا خلیل نشینان ما داعه خدمت گذاری داشته اند ونه تنها آنها را شهروند بلکه یک پله بالاتر رشتوند می نامند بگذریم که انتظاری بیش نیست و از این گذر به راه حلی منسجم نخواهیم رسید چرا که این دغدغه دیروز وامروز نیست! از دوره اول شورا گرفته که عصاره مردم با شعار کلاه شاپو حاضر می شود وآن از شورای سومی که جوان تازه به دوران رسیده با گذاشتن پیراهن روی شلوار تا انجا که بر میز ریاست کوباند وگفت من حاکم این شهرم وبعد اختلاس ها دیده شد تا جایی که شورای سوم منحل شد! آیا شهری که در زمینه های اجتماعی وفرهنگی وعلمی اولین بود آیا در فروپاشی مدیریت شهری هم  باید اولین باشد؟ بی ثباتی در مدیریت شهری تا آنجایی پیش می رود که هیچ یک از مدیران موفق وکارکشته این استان وکشور حاضر نخواهند شد با این شرایط کرسی شهرداری رشت را بپذیرند! آیا رطوبت رشت وساختمان میرزا خلیل  برصندلی نرم ومشکی شورا نشینان در دور یک میز بیضی شکل سرایت کرده است؟

حال از تاریکی با سرعتی به ساعت تراموا(آنچه که رشت درانتظارش است) از این گذر عبور می کنیم تا به روشنایی، آنجا وآنجا که قرار است رشت را در رتبه کلانشهرها برساند برسیم.

برسیم به ساختمان سعدی نشینان البته بهتر بگویم گیل نشینان یا شاید هم گل نشینان، از عمران بگویم یا حمل ونقل؟ از اقتصاد شهری سخن بگشایم یا زیباسازی آنجا که قرار بود چراغ ها را روشن کند ولی خاموش کرد؟ از فرهنگ بگویم یا ورزشی که نامش بران چیره شد؟ سرمایه گذاری را بگذاریم سر وقتش که هروقت زردجوب آباد شد آن هم رونق می گیرد، راستی تا یادم نرفته از منابع سرشار انسانی بگویم یا حق نداشته کارگران ، حقوق که نباید بگیرند! اصلا کارگر مگر باید حقوق هم بگیرد؟ بعید می دانم.

رشت جان! صدایم را می شنوی؟ منم همانکه لقبی درشان تو برایت برگزیدم! سلام رشتوند

میخواهم از زیر ساخت هایت بگویم یعنی آنجا که باید رشتوندهایم پا برزمین بگذارند کاش می شد پا بر دیدگانت می گذاشتن!

از هرچه بگذریم سخن حق خوش تراست .

عمران واژه پرمفهومی که ردای آن برتن یک عضو متخصص عمران شورا ۵سالی است که نشسته است، از وقتی که نصرتی رفت پدر خوانده شهرداری، با مصوبه پارلمان محلی اختیار عزل ونصب نداشت وچون پدر در حال تولد بود دست برجیب نداشت از آن سو هم پروسه تولد پدر علی رغم زایمان های گذشته که حاصل کاری۱ماهه بود این بار بیش از۴ ماه طول کشیده است و رشت همچنان در آبستن حوادث جدید تا رسیدن به آبستراکسیون جدیداست،  وجالب تر زایشی نو در مدیریت فرار از تسلیم، جنگ فرسایشی جواب این میدان مبارزه را نمی دهد وسرآخر پدر وارد میدان می شود واینجا بود که شصدوششمین شهردار چشم به رشت گشود. قضه پر غصه ما ازاینجا شروع شد که مبتکر لقب رشتوند که قرار است دلش برای رشت به تپد یکبار دلواپس می شود وهمه آنچه وظیفه خود می دانست را به یکباره فراموش می کند. از شوخی که بگذریم رشت ما یا همان شهر اولین ها بیش از۴ ماه است که شهردار ندارد وبا پدر خواندگی اداره می شود، حقوق پرسنل همچان مثل گذشته با تاخیر پرداخت می شود،  از عمران وبازآفرینی که نگذریم واقعا دغدغه رشتوندانی است  که شهروندان رشت هستند، قوانین دست وپا گیر مانع رشد اقتصادی وعدم تحقق درآمد پایدار شهری می شود پروژه های متعدد استارت می خورد از تراموا برای تسریع در حمل ونقل بگوییم که اجرا نشد از بی ار تی که فقط اسمش را شنیدیم وبعد میله هایی که اشتباه بر زمین جا خوش کرد، چالش قطع درختان هم برای خود داستانی داشت انصافاچه بگویم که رشت ما فقط خیابانهایش تعریض شد حمل ونقل ما از گذشته تا کنون سواری واتوبوس بود که ۴۰سال همین بود پس در این زمینه رشدی نداشتیم چرا البته توافق کردیم که زبان انگلیسی را به رانندگان تاکسی اموزش دهیم بد نیست ولی کار مهمتر هم داریم. پروژه ژ۵ رینگ دوم شهر رشت است از نان شب هم باید برای رشت ومدیرانش واجب تر باشد متاسفانه بلاتکیلف است وهنوز اتفاق شایان توجه ای صورت نگرفته است. بازگشایی مسیرهای اصلی شهر برای تسریع در حمل ونقل به کندی کند پیش می رود چطور بگویم نصرتی این کشتی را به نزدیکی ساحل رساند اما سوختش تمام شد پدرخوانده هم دراین ایام موفق نشد تا سوخت این کشتی را تامین کند تصمیم دارد پیاده شود و هول دهد اما تاثیری ندارد واین داستان همچنان ادامه دارد، منتظریم تا شهردار بزرگ شود جایش که بر صندلی خوش شد بتوانیم سوخت را به کشتی برسانیم.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)