گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان:

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه به دانشجویان ما در تراز انقلاب اسلامی بها داده نشده است، گفت: دانشجو را باید در تراز انقلاب اسلامی مورد اهمیت و توجه قرار دهیم و سپس از آنها توقعات عملکرد و اقدام در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

..................... تاریخ انتشار:۱۵ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان بهروز جلایی در گفت‌وگویی، ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: ایران در جهش علمی در طول ۴۰ سال گذشته از عمر انقلاب جلوتر از برنامه حرکت کرده و دارای جایگاه مطلوبی است.

وی با تاکید بر اینکه آرمان‌ها و اهداف دانشجویان و دانشگاهیان با اقدام و عمل قابل اجرا هستند، افزود: این اقدام و عمل باید براساس چهارچوب‌های مورد تاکید در نظام جمهوری اسلامی باشد.گاها اقداماتی صورت می‌گیرد که این اقدامات در طول مسیر مقداری زاویه دارد و آنگونه که باید در آن مسیر حرکت نمی‌شود.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه گیلان افزود: جامعه دانشگاهی از ظرفیت‌های بسیاری برای رفع مسایل و مشکلات موجود در کشور برخوردار است که باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

جلایی تاکید کرد: دانشگاهیان باید اقدام و عمل را با شرایط روز جامعه متناسب کنند و سپس به اجرا در آورند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه پبوند مسئولین با نسل امروز دانشگاهی آنطوری که باید اغناکننده و به اندازه نیاز باشد وجود ندارد، افزود: مسئولین در بخش‌های مختلف متناسب با ماموریت‌های کاریشان می‌توانند در میان دانشگاهیان و دانشجویان حضور ‌یابند و از راهکار و پبشنهادات شان در حل مسایل بهره ببرند.همچنین می‌توانند پاسخگوی شبهات دانشجویان باشند.

جلایی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت پذیرش نقد را باید در مسئولان تقویت کنیم، افزود: عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه در جلسه درس خارج فقه به عنوان الگویی برای مسئولان باید باشد.

وی با اشاره به این جمله امام خمینی (ره) که فرمودند «ما را خدمتگذار خطاب کنید تا یک رهبر» گفت: چنین رفتار و سخنی در سطح کلان از رهبری جامعه نشاندهنده آن است که خدمتگذار باید همیشه در خدمت مردم باشد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه جنبش‌های دانشجویی که به فرموده امام (ره) و رهبری باید در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند گفت: جنبش‌های دانشجویی تنها نباید از دید انتقاد به مسایل نگاه کنند بلکه باید به ارائه راهکارها نسبت به مطالبات بپردازند و از طرفی جنبش دانشجویی باید در کانون توجهات باشند.

جلایی خاطرنشان کرد: دانشجویان امروز نسبت به دانشجویان دیروز کم شور و کم امید نیستند، اما برای ایجاد جنبش افزایی در دانشگاهها نیازمند ساختار نرم افزاری و سخت افزاری هستیم.

وی با انتقاد از اجرای برنامه‌های سمبلیک در روز دانشجو گفت: روز دانشجو نباید تنها در یک روز خلاصه شود؛ بلکه مسئولین باید در طول ایام تحصیل در میان دانشجویان حضور یابند و ارتباط دوسویه میان دانشگاهیان و مسئولین برقرار شود، تا از راهکارهای جوانان در حل مسایل و مشکلات کشور استفاده شود.

وی در پایان با بیان اینکه به دانشجویان ما در تراز انقلاب اسلامی بها داده نشده است، گفت: دانشجو را باید در تراز انقلاب اسلامی مورد اهمیت و توجه قرار دهیم و سپس از آنها توقعات عملکرد و اقدام در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)