گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
رئیس سازمان بسیج رسانه

رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: طرح تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه جهت کمک به ثبات حرفه‌ای و شغلی خبرنگاران در کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس تصویب شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۵ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ، مسعود بصیری در گفت و گویی اظهار کرد : دورنمای فعالیت ما در بسیج رسانه این است که قریب به اتفاق کسانی که فعال حوزه رسانه‌ای در کشور هستند عضو بسیج رسانه باشند و خودشان را متعلق به انقلاب بدانند.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه امید است همه کسانی که در رسانه‌های کشور در حوزه‌های مختلف خبری و با گرایش‌های مختلف سیاسی و حزبی فعالیت دارند، فارغ از وابستگی‌های سیاسی خود زیر چتر بسیج قرار گرفته و توانمندی‌هایشان را با هم به اشتراک بگذارند.

بصیری با تاکید بر اینکه شایسته است همه فعالان عرصه رسانه، روزنامه نگاران و خبرنگاران بسیجی برای یک هدف واحد و به دور از جناح بندی‌های سیاسی حرکت کنند خاطرنشان کرد: نقش سازمان بسیج رسانه در این میان تسهیل این موضوع است.

وی اظهار داشت: با پرهیز از ورود به مناقشات سیاسی و با تشویق خبرنگاران برای حضور در عرصه‌هایی که کشور و انقلاب به آن نیاز دارد می‌خواهیم یک اتحادیه بزرگ خبرنگاران برای دفاع از انقلاب اسلامی ایران تشکیل دهیم که امید است این امر در چند سال آینده اتفاق بیفتد.

بصیری با بیان اینکه دورنمای بسیج رسانه این است که بتواند با تصویب طرح تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه که در کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس تصویب شده به تثبیت حرفه‌ای و شغلی خبرنگاران در درازمدت کمک کند افزود: در این زمینه نیازمند کمک نهادها و دستگاه‌های مختلف هستیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به اینکه احزاب سیاسی نباید از خبرنگاران به‌عنوان ابراز برای به قدرت رسیدن خود یا ابزار فشار بر رقیب استفاده کنند گفت: این امر باعث سرخوردگی خبرنگاران می‌شود زیرا احزاب به نسبت در دست گرفتن یا دور شدن از قدرت سیاسی، بالا و پایین‌های زیادی دارند.

وی با بیان اینکه احزاب سیاسی نباید خبرنگاران را ویترینی برای ارائه مطالب خود قرار دهند بدون اینکه نیازهای آنها را ببینند اظهار داشت: ما نگرانیم فشارهای وارده به خبرنگاران موجب فرار آن‌ها از عرصه رسانه شده و همکاران قدرتمند خود در عرصه رسانه را از دست بدهیم.

بصیری با اشاره به اینکه بسیاری از خبرنگاران و اهالی رسانه در سال‌های گذشته به‌دلیل فشارهای حرفه‌ای و اقتصادی وارده عرصه رسانه را ترک کرده و به محیط‌های دیگر اداری روی آوردند خاطرنشان کرد: این آفت بزرگی است که پیشکسوتان و حرفه‌ای‌های این کار را از دست بدهیم.

 

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)