گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
مدیرکل شیلات گیلان‌:

مدیرکل شیلات گیلان‌ با اشاره به صید بیش از ۸۲۸ تن ماهی استخوانی از دریای خزر گفت: صید انواع ماهیان استخوانی در دریای خزر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

..................... تاریخ انتشار:۱۵ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان اسحاق شعبانی در گفت‌وگویی اظهار داشت:‌ با آغاز فصل صید و صیادی در دریای خزر و استان گیلان تاکنون بالغ بر ۸۲۸ تن انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان صید شد که این مقدار صید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

مدیرکل شیلات گیلان ‌بیشترین گونه صید شده امسال را کفال ماهی اعلام کرد و بیان داشت:‌ از ۱۵ مهر امسال صیادان گیلانی موفق به صید ۸۲۸ تن انواع ماهیان استخوانی به ویژه کفال از بستر دریای خزر شده‌اند که این مقدار ماهی صید شده در حدود ۴۱۰ تن بیشتر از سال گذشته بوده است.

شعبانی ارزش ریالی این مقدار ماهی صید شده توسط صیادان گیلانی را ۳۲۷ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: شروع زود هنگام فصل ماهیگیری از بستر دریای خزر و در کنار آن شرایط مساعد جوی از مهم‌ترین دلایلی هستند که در افزایش صید امسال مؤثر واقع شده است.

‌وی با بیان اینکه به علت سرمای هوا و در راستای حمایت از صیادان فصل صید ۵ روز زودتر در این استان آغاز شد ابراز داشت: از ۸۲۸ تن ماهی صید شده امسال،‌ کفال با ۴۳۳ تن و ماهی سفید با ۳۸۰ تن بیشترین گونه‌هایی بودند که توسط صیادان گیلانی صید شده‌ است.

مدیرکل شیلات گیلان از تکثیر و رهاسازی ۱۱۵ میلیون قطعه انواع ماهیان استخوانی و خاویاری در دریای خزر توسط شیلات گیلان خبر داد و عنوان کرد:‌ این نسبت بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری و استخوانی در مقایسه با سال ۹۵ چیزی حدود ۱۵ تا ۲۰ در سال گذشته کاهش پیدا کرد.

شعبانی بازسازی ذخایر ماهیان دریای خزر را یکی از راهبردهای مهم شیلات جهت اقتصادی کردن و پایدار نگه‌داشتن شغل صیادان دانست و گفت:‌ تکثیر مصنوعی ماهیان استخوانی و خاویاری گیلان در سه نقطه این استان واقع در مرکز شهر صنعتی رشت،‌ سنگر و سیاهکل انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۴ هزار صیاد گیلانی عضو ۵۱ تعاونی صید پره در آب‌های ساحلی دریای خزر از آستارا تا چابکسر ماهی استخوانی صید می‌کنند تصریح کرد: ماهی سفید، کفال، سیم و سوف بیشترین ماهیان استخوانی دریای خزر است که توسط صیادان گیلانی صید می‌شوند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)