گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت
لزوم مدیریت،کنترل و نظارت دولت برای توزیع بسته های حمایتی و کم کردن مشکلات مردم/دولت دقیقا می تواند اقشار آسیب پذر و برخوردار را شناسایی کند
داستان عجیب بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی/مارینا و چشمان نیمه بسته دستگاه قضا!
آیا کرسی شهرداری رشت به مدیر حامی منافع آمریکا و اسرائیل سپرده می شود؟!
استاندار گیلان:

استاندار گیلان با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت راه آهن برای این استان، گفت: نیروهای راه‌آهن شمال از طریق یک فرآیند رقابتی و با اولویت اشتغال گیلانی‌ها جذب می‌شوند.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان  مصطفی سالاری در دیدار با فرماندار و امامان جمعه شهرستان رودبار افزود: وجود آزاد راه، راه آهن و رودخانه برای مردم رودبار به‌رغم برخی مشکلات به عنوان فرصتی مناسب بوده که باید با تدابیر و برنامه‌ریزی صحیح بخشی از این مشکلات حل شود.

وی به ایجاد توقفگاه راه‌آهن در شهرستان رودبار نیز اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت ها در اجرای پروژه‌های عمرانی توجه به دغدغه‌های مردم منطقه و رفع آنها است.

استاندار گیلان با اشاره به وجود کارخانجات و صنایع مختلف در شهرستان‌ رودبار، بیان کرد: با برگزاری مستمر جلسه کارگروه رفع موانع تولید و رونق اشتغال می‌توانیم گام‌های موثری در راستای رفع مشکلات تولیدکنندگان برداریم.

وی به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته درباره ساکنان پشت سدآیت‌الله بهجت در شهرستان رودبار نیز اشاره و تصریح کرد: در تلاشیم بسترهای لازم برای در اختیار گذاشتن زمین و حمایت برای احداث در مجاورت مسیرهای دارای امکانات زیرساختی همچون آب، برق و گاز برای سکونت و حفظ شغل کشاورزی و دامپروری ساکنان این منطقه را فراهم کرده و از مهاجرت به شهرهای دیگر جلوگیری کنیم.

سالاری به تدوین دستورالعمل ۳۰ ماده‌ای در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و قضایی برای ساماندهی رودخانه‌ها و برداشت مصالح اشاره کرد و افزود: این دستورالعمل طی این هفته ابلاغ و در سطح شهرستان‌ها درباره طرح‌های مختلف چندمنظوره با اولویت تأمین آب کشاورزی با محوریت فرمانداران و در کمیته‌ای ۷ نفره تصمیم‌گیری می شود.

وی با اشاره به اعطای مجوز قانون برنامه ششم توسعه به استان‌ها در زمینه تصمیم‌گیری در شورای معادن برای استفاده از یک درصد ارزش مصالح برداشتی، گفت: نحوه هزینه کرد این منابع از طریق کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها تعیین شده که به زودی دستورالعمل این اقدام به شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود.

استاندار گیلان بر لزوم توجه به ارائه خدمات مطلوب درمانی و بهداشتی تأکید و بیان کرد: برای رعایت سطح‌بندی تأمین پزشک در مناطق رودبار مجددا به دانشگاه علوم پزشکی تأکید می‌کنم تا مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مسکن مهر در اغلب استان‌ها و شهرستان‌های کشور تکمیل شده یا در حال تکمیل است، گفت: در برخی مناطق جانمایی احداث این پروژه به خوبی صورت نگرفته بود که مشکلاتی را در برداشته است.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)