گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان:

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تولید ۴۰۰ هزار اصله نهال توت در این استان و افزایش ۱۷ درصدی آن نسبت به سال گذشته خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان  و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی گیلان، لیلا بذرکار گفت: امسال برای احیا و بازسازی توتستان‌های کشور ۴۰۰ هزار اصله نهال توت در گیلان در حال تولید است که ۱۷ درصد بیشتر از پارسال خواهد بود.

بذرکار علت افزایش تولید نهال توت در گیلان را برنامه افزایش سطح زیرکشت توتستان ها بر اساس برنامه ششم توسعه و ترغیب نوغانداران به پرورش کرم ابریشم اعلام کرد.

وی با بیان اینکه شرکت کرم ابریشم استان نهال‌های توت را در نهالستان فومن تولید می کند، افزود: برای تولید این نهال ها ۴ میلیارد ریال هزینه می شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان ادامه داد: این نهال‌ها علاوه بر گیلان در ۱۹ استان دیگر کشور که در زمینه تولید پیله ابریشم فعالیت دارد توزیع می شود.

بذرکار با اشاره به اینکه پارسال ۳۳۰ هزار اصله نهال توت تولید شد، افزود: ۱۲۰ هزار اصله از این نهال‌ها برای توزیع در گیلان به مرکز توسعه نوغانداری تحویل داده شد.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور نیز در این نشست با بیان اینکه با توجه به نیازسنجی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، اردیبهشت سال آینده حدود ۱۵ هزار جعبه تخم نوغان برای پرورش کرم ابریشم بین نوغانداران گیلانی توزیع می شود.

فرزانه افزود: امسال بیش از ۱۱ هزار جعبه تخم نوغان بین نوغانداران توزیع و ۴۰۵ تن پیله تر ابریشم تولید شد.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)