گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
در جلسه شورای آموزش پرورش آستانه‌اشرفیه مطرح شد

در نهمین‌ جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزاری المپیادهای ورزشی، ساخت مرکز مشاوره خانواده، توجه به آسیب‌های اجتماعی بین دانش‌آموزان و شناسایی این افراد موردبررسی قرار گرفت.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حجت‌الاسلام‌والمسلمین‌ احمد ‌طیبی عصر امروز در‌ جلسه شورای آموزش پرورش آستانه‌اشرفیه در سالن ‌اجتماعات‌ این‌ اداره با اشاره به لزوم ‌ساخت دارالقرآن در شهرستان آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: در شورای سیاست گزاری سعی بر این داریم با افتتاح یک دارالقرآن برنامه‌های قرآنی را در شهر افزایش دهیم.

وی با تأکید بر نقش مؤثر قرآن بر کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در جامعه عدم آشنایی جوانان با قرآن است لذا اگر جوانان و جامعه با معارف این کتاب آسمانی آشنا شوند بسیاری از ناهنجاری‌ها در جامعه از بین خواهد رفت.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه هویت یک فرد در مدارس شکل خواهد گرفت تصریح کرد: مدرسه بعد از خانواده دومین محیط امن برای یک کودک بوده و باید به آن توجه کرد زیرا مدارس نقش اساسی در شکل‌دهی شخصیت یک فرد دارند.

طیبی با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه نپرداختن به دغدغه فرهنگیان افزود: فرهنگیان باید در آرامش تمام به فعالیت خود بپردازند نه اینکه دائم دغدغه شغلی و معیشتی داشته باشند لذا امیدواریم دولت این مشکل را به‌زودی حل شود.

فرهنگیان همواره حامی انقلاب اسلامی بودند

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه جلسات باید دارای خروجی مفید برای جامعه باشد اظهار کرد: مردم از مسؤولین عمل می‌خواهند و اگر ببیند جلسات برگزارشده روی جامعه هیچ تأثیری نداشته است از مسوول ناامید خواهند شد.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولین به حل مشکلات مردم گفت: در جلسات‌ باید مشکلات مردم را با صراحت بیان و راه‌کارهای حل این مشکلات را بیان و کار با جدیت دنبال شود در این صورت جامعه‌ای روبه‌پیشرفت خواهیم داشت.

رحیم حیدری آموزش پرورش را رکن اصلی انقلاب اسلامی دانست و افزود: فرهنگیان در همه دوران انقلاب حامی و پشتیبان نظام بود و نقش مؤثری در پیشبرد اهداف جامعه دارند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه در مسؤولین در تصمیم‌گیری‌های مهم باید از افراد کارشناس استفاده کنند تصریح کرد: برای بهتر انجام شدن یک کار باید از افراد تصمیم‌ساز و متخصص استفاده و از راهنمایی‌های آن‌ها برای پیشرفت یک جامعه کمک گرفت.

حیدری با اشاره به نقش مخرب فضای مجازی در بین جوانان بیان کرد: دشمن از همه امکانات خود برای نابودی نظام و به انحراف کشیدن جوانان استفاده می‌کند و در حال حاضر بهترین صلاح دشمن برای انجام این کار فضای مجازی است.

وی نقش فرهنگیان در جامعه را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: دانش‌آموزان آینده‌سازان جامعه و کشور هستند و معلمان در پرورش این افراد نقش مهمی دارند لذا اگر این قشر از جامعه بی‌دغدغه به زندگی خود بپردازد برای جامعه بسیار مفید خواهد بود.

لازمه حل آسیب‌های اجتماعی توجه به کارهای فرهنگی است

رئیس آموزش پرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه با اشاره به نقش مهم خانواده در تربیت دانش‌آموزان اظهار کرد: اگر خانواده‌ای در تربیت فرزندان خود به‌خوبی عمل کند این فرزند برای جامعه و کشور مفید خواهد بود و می‌تواند برای اداره یک‌ کشور مفید واقع شود.

وی لازمه‌ پیشرفت یک دانش‌آموز‌ را همراهی خانواده و معلمان دانست و تصریح کرد: یک دانش‌آموز برای اینکه بی‌دغدغه به تحصیل خود بپردازد باید خانواده و معلمین باهم دریک تعامل خوب باشند به همین منظور در هفته پیوند اولیا و معلمان سعی کردیم با برگزاری جلسات متعدد این تعامل را زیاد کنیم.

محمدرضا سیرتی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید خود را جزئی از جامعه بدانند گفت: لازمه پیشرفت و پیشبرد اهداف در یک جامعه،‌ توجه ویژه به دانش‌آموزان است زیرا آن‌ها آینده‌سازان جامعه هستند.

رئیس آموزش پرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان ‌به اینکه باید سعی شود ارتباط دانش‌آموز و مسوولان باهم بیشتر شود افزود: اگر دانش‌آموز بداند که مسؤولین به نظرات آن‌ها احترام‌ و در کارها از آن‌ها نظرخواهی می‌کند و انگیزه بیشتری به تحصیل خود ادامه می‌دهد به همین‌ دلیل یک جلسه هم‌اندیشی خوب بین ‌دانش‌آموزان و فرماندار برگزار کردیم.

وی لازمه حل آسیب‌های اجتماعی در مدارس را توجه به کارهای فرهنگی دانست و بیان کرد: متأسفانه در برخی مدارس شاهد یکسری ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی هستیم لذا برای از بین بردن این آسیب‌ها باید این افراد شناسایی و کاراهای فرهنگی در مدارس انجام شود.

سیرتی با بیان اینکه برگزاری المپیادهای ورزشی در دانش‌آموزان ایجاد انگیزه می‌کند تصریح کرد: یک دانش‌آموز اگر می‌خواهد به فعالیت خود را به‌درستی انجام دهد باید در آن انگیزه ایجاد شود به همین منظور سعی داریم‌ با ایجاد مرکز مشاوره در شهرستان این ‌امر را محقق کنیم.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)