گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت
لزوم مدیریت،کنترل و نظارت دولت برای توزیع بسته های حمایتی و کم کردن مشکلات مردم/دولت دقیقا می تواند اقشار آسیب پذر و برخوردار را شناسایی کند
داستان عجیب بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی/مارینا و چشمان نیمه بسته دستگاه قضا!
آیا کرسی شهرداری رشت به مدیر حامی منافع آمریکا و اسرائیل سپرده می شود؟!
نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در رشت:

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: آموزش و پروش اولویت نخست فرهنگی امسال خود را حفظ جزء ۳۰ و اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲ قرار داده و باید جبهه فرهنگی قرآنی برای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در کشور ایجاد شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی شغلی، ظهر امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح حفظ جز ۳۰ (بشارت ۱۴۵۲) در اداره کل اوقاف گیلان در رشت انس با قرآن را از برکات نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: امسال یک وفاق ملی برای اجرای طرح حفظ جز ۳۰ در کشور ایجادشده است و این طرح از تابستان سال آینده برگزار می‌شود.

وی با تقدیر از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی کشور در برگزاری این طرح گفت: آموزش و پروش اولویت نخست فرهنگی امسال خود را حفظ جزء ۳۰ و اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲ قرار داده و باید جبهه فرهنگی قرآنی برای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در کشور ایجاد شود.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور افزود: ناجا در سال جاری نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲ هزینه کرد و در کنار سازمان اوقاف از موفق‌ترین نهادها در حفظ جزء ۳۰ بودند.

شغلی با بیان اینکه طرح ملی حفظ جز ۳۰ محدودیت سنی ندارد گفت: سه میلیارد تومان برای جوایز این طرح بودجه تعیین‌شده و قسمت اعظم این جوایز متعلق به دانش آموزان است.

وی از اعطای جایزه به ۳۵ هزار نفر از برندگان طرح بشارت ۱۴۵۲ خبر داد و بیان کرد: تاکنون در کشور طرحی به این عظمت نداشتیم و باید هرکس در هر مقامی گامی در این حوزه بردارد.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور به تولید محصولات و نرم‌افزارهای مرتبط با این طرح اشاره کرد و افزود: اپلکیشن بشارت برای بزرگ‌سالان و سینا روبیک برای دانش آموزان و معلمان در این راستا تولیدشده و مورداستفاده کاربران تلفن‌های همراه است.

شغلی با بیان اینکه مدرسه حفظ شبکه قرآن در ساعت ۲۰ هر شب به اجرای این طرح در رسانه ملی می‌پردازد تصریح کرد: کمپین #تو_هم_می‌تونی با تأکید بر این نکته که امسال هرکسی با هر مقدار محفوظات می‌تواند در این آزمون شرکت کند در فضای مجازی و به‌صورت پوستر به عموم مردم اطلاع‌رسانی شده است.

وی با اذعان به اینکه علاقه‌مندان از مرکز آموزش مجازی قرآن کریم سازمان اوقاف هم می‌توانند برای شرکت در طرح ملی ۱۴۵۲ استفاده کنند گفت: باوجود همه تلاش‌های انجام‌شده در حوزه فعالیت‌های قرآنی در کشور هنوز برای رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله‌داریم.

نماینده شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با بیان اینکه فعالان قرآنی در خط مقدم طرح تربیت حافظان هستند تصریح کرد: برکت و نور و امیدی در کار قرآنی وجود دارد در هیچ کار دیگری نیست چراکه فعالیت قرآنی وابسته به هیچ حزب و جریانی نیست و رنگ و بوی الهی دارد، تنها فعالیتی که در امت اسلامی اشتراک محض دارد فعالیت قرآنی است.

شغلی با اشاره به سابقه حفظ در کشورهای دیگر اسلامی گفت: تعداد حافظان قرآن کریم کشور با در نظر گرفتن زمینه اعتقادی و امکانات جامعه ما در شان ایران نیست و باید در جمهوری اسلامی ایران تعداد حافظان افزایش پیدا کند زیرا قرآن کریم مانند باغی است که هرکسی با هر دید مادی و معنوی در آن وارد شود می‌تواند میوه موردنظر خود را از آن می‌چیند.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)