گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
آیت الله فلاحتی در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی رشت :

نماینده ولی فقیه در گیلان بر مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان تاکید کرد و گفت: اتاق اندیشه ورز برنج، ماهی، گل و گیاه، قارچ و … به منظور ارتقای کشاورزی گیلان تقویت شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیر و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به وجود دغدغه های بسیار در بخش کشاورزی اظهار کرد: اکنون کشاورزی به دلیل سنتی بودن پاسخگوی نیاز جامعه نیست و باید به طرف مکانیزاسیون حرکت کنیم.

وی بر تغییر آبیاری سنتی در مزارع گیلان تاکید کرد و افزود: اتاق اندیشه ورز برنج، ماهی، گل و گیاه، قارچ و … به منظور ارتقای کشاورزی گیلان باید تقویت شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سرعت در امور حائز اهمیت است، تصریح کرد: سرعت باید همراه با دقت باشد.

آیت الله فلاحتی، خواستار برنامه ریزی برای تولید برنج خشکآبی در گیلان شد و بیان کرد: دولت مجوز تولید برنج را تنها در استان های گیلان و مازندران صادر کرده و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.
وی با اشاره به اینکه عرضه برنج با کیفیت گیلان به صورت فله ای مقرون به صرفه نیست، یادآور شد: برنج با کیفیت باید با برندسازی به بازار عرضه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تغییر کاربری را از مشکلات اراضی کشاورزی استان عنوان کرد و گفت: بخش اعظم زندگی مردم در سایه کشاورزی و کشاورزان است و باید تدبیری برای تغییرکاربری اراضی کشاورزی استان اندیشیده شود.

تغییرکاربری تهدید اصلی اراضی کشاورزی شهرستان رشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت نیز در دیدار مذکور بیان کرد: رشت بزرگ ترین شهرستان برنج خیز کشور است و ۶۲ هزار هکتار شالیزار در این شهرستان داریم.

مسعود اسدی پرور به وجود هشت مرکز خدمات کشاورزی در جهاد کشاورزی رشت اشاره کرد و افزود: ۱۸ نوع خدمات توسط جهاد کشاورزی رشت به کشاورزان ارائه می شود.

وی، تغییرکاربری مجاز و غیر مجاز و کمبود آب را از تهدیدهای بخش کشاورزی شهرستان رشت برشمرد و تصریح کرد: احیای آب بندان ها، شخم زمستانه، تجهیز و نوسازی اراضی و بتنی کردن انهار از راهکارهای ارتقای بخش کشاورزی شهرستان رشت است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)