گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به اینکه رسانه‌ها در حل مشکلات می‌توانند با مسؤولان همیاری کنند گفت: مشکلات مردم از طریق اصحاب رسانه هوشمندانه و نظام‌مند‌تر به کارگزاران نظام به‌ویژه مسؤولان و مدیران اوقاف منتقل می‌شود و موجب می‌شود نیازهای جامعه به شکل بارزتری از محل موقوفات و نیات واقفان پاسخ داده شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستار علیزاده، صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با مدیران مسئول روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های گیلان اظهار کرد: علمای اجتماعی معتقد هستند که اگر اجتماعی بخواهد در انتقال هنجارها به نسل بعد موفق باشد، نیازمند فرآیندی هستیم که در عین داشتن توان در ساختار اجتماعی، ساختار ساز نیز باشد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد اسلامی را در جامعه به‌عنوان یک فرهنگ نهادینه کنیم باید ابتدا به جامعه‌پذیری آن بپردازیم افزود: جامعه‌پذیری با ابزار مختلف در جامعه به انجام می‌رسد که در این میان یکی از ابزارهای مهم جامعه‌پذیری و فرهنگ‌سازی به‌ویژه در حوزه سنت حسنه وقف، رسانه‌ها هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اطلاع‌رسانی و آشنا کردن مردم با سنت حسنه وقف را از دیگر کارکردهای رسانه برشمرد و تصریح کرد: دایره برکات وقف بسیار گسترده است و بیش از ۲۵ درصد مراکز درمانی کشور و ۹۰ هزار مسجد در کل کشور که مورداستفاده دولت و نظام هستند نیز از موقوفات هستند.

علیزاده با بیان اینکه ۴۰ هزار دانشگاه و بیش از یک هزار و ۵۰۰ مدرسه و بسیاری از عرصه‌های اقتصادی از موقوفات هستند گفت: سالانه بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از درآمد موقوفات صرف گره‌گشایی از مشکلات مردم و اجرای نیت واقفین می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۱۸۴ وقف در گیلان از ابتدای انقلاب تا سال ۹۰ بیان کرد: از سال ۹۰ تاکنون به برکت استفاده از ظرفیت اصناف و اقشار مختلف و تبلیغ فرهنگ وقف ۲۱۰ وقف جدید در استان داشتیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در گیلان اجرای نیت واقفان شده خاطرنشان کرد: این موقوفات شامل خدمات درمانی، عمرانی، اقتصادی و کمک به مستمندان بود.

علیزاده با اذعان به اینکه رسانه‌ها صدای مردم بوده و دغدغه مند هستند گفت: اصحاب رسانه به علت ارتباط گسترده با مردم و در مردم بودن که لازمه فعالیتشان است از مشکلات و افکار مردم اطلاع بیشتری داشته و بهتر دغدغه مردم را می‌شناسند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در حل مشکلات می‌توانند با مسؤولان همیاری کنند بیان کرد: مشکلات مردم از طریق اصحاب رسانه هوشمندانه و نظام‌مند‌تر به کارگزاران نظام به‌ویژه مسؤولان و مدیران اوقاف منتقل می‌شود و موجب می‌شود نیازهای جامعه به شکل بارزتری از محل موقوفات و نیات واقفان پاسخ داده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه وقف یک‌نهاد ممتاز اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی است افزود: هر کمکی به ترویج سنت وقف کمک به ترویج اسلام است.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)