گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت
لزوم مدیریت،کنترل و نظارت دولت برای توزیع بسته های حمایتی و کم کردن مشکلات مردم/دولت دقیقا می تواند اقشار آسیب پذر و برخوردار را شناسایی کند
داستان عجیب بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی/مارینا و چشمان نیمه بسته دستگاه قضا!
آیا کرسی شهرداری رشت به مدیر حامی منافع آمریکا و اسرائیل سپرده می شود؟!

نخستین سمپوزیوم سلول های بنیادی وپزشکی بازساختی گیلان دردانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک درنخستین سمپوزیومسلول های بنیادی وپزشکی بازساختی گیلان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاریو مامایی شهید بهشتی رشت اظهارکرد:یکی از محورهایکه مد نظر داشتیممرجعیت علمی بود ونمی توان مرجعیت علمی داشت اما در مرزهای دانش حرکتنکرد.

وی ازدهمین پیوند کبد ازبیمار مرگ مغزی در هفته اخیرخبر داد وافزود: اگرما ادعای علمی بودن داریم، باید برای گام اول ابزار لازم را داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حمایت کامل خود را برای توسعه دانش سلول های بنیادی در استان اعلام می دارد.یوسف زاده تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی در سال اول عملیاتی شدن برنامه راهبردی حوزه سلامت قرار دارد و کارگروه سیاستگذاری سلول های بنیادی به گیلان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ازالان برنامه ریزی می کنیم و دنبال میوه چینی نیستیم، افزود: حرکت در مرزهای دانش نیازمند حرکت درعلوم پایه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اگر مانعی نداریم باید به راهمان شک کنیم و رقابت ما باید با کسانی باشد که در مرزهای دانش هستند.

شادمان نعمتی، معاون تحقیقات و فناوریِ دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز دراین سمپوزیوم اظهارکرد: نخستین سمپوزیوم در گیلان بسیار دیر برگزار میشود، درحالیکه این عرصه بسیار استراتژیک است و در خور استان گیلان نیست که از استان های همجوار عقب باشیم.

وی برلزوم آشنا شدن دانش آموزان و دانشجویان با مفاهیم سلول‌هایِ بنیادی و پزشکی بازساختی تاکیدکرد و افزود: همت همه را برای برگزاری این برنامه می ستایم، ما به این چنین برنامه هایی به دلیل نقش تبلیغاتی آن نیاز داریم.

معاون تحقیقات و فناوریِ دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: این سمپوزیوم کمک می کند تا استادان با یکدیگر آشنا شوند و پیوند علمی ایجاد کنند و ارتباط دانشجویان رشته های پزشکی با غیرپزشکی نیز باید میسر شود.

دبیرشورای توسعه علوم و فناوری هایِ سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان نیز دراین سمپوزیوم با بیان اینکه این رشته مرز دانش و بین رشته ای است، اظهارکرد: سلول درمانی یکی از زیر شاخه‌های پزشکی بازساختی است.

مهریار حبیبی با بیان اینکه سلول‌های بنیادی توانایی تبدیل شدن به سلول‌های بدن انسان را دارند، افزود: ۵۰۰ میلیارد دلار از مبادلات جهانی به سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اختصاص دارد.

وی گفت: پزشکی بازساختی شاخه جدیدی از علم پزشکی برای ترمیم و احیاء بافت‌های بدن است.

دبیرشورای توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان گیلان زیست بوم نمودن دانش پزشکی بازساختی در استان گیلان را از برنامه هایی که می توان آن را دراستان اجرا نمود، عنوان وتصریح کرد: راه اندازی بخش سلول درمانی دربیمارستان های پورسینا، حشمت و رازی از جمله دیگر کارهایی است که می توانیم انجام دهیم.

حبیبی برلزوم تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص برای دست یابی به دانش انواع سلول های بنیادی و سایر سلول های باکاربرد درمان تاکید کرد و افزود: این سمپوزیوم اولین گام جدی در راه توسعه علم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان گیلان است.

وی با بیان اینکه کشورمان جزء بیست کشور تولیدکننده مقاله در پزشکی بازساختی است گفت: گیلان در سرطان گوارش رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)