گزارش تصویری/ اجلاس مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ ها در رشت
گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در گفتگو با رویداد گیلان:

نماینده آستارا با بیان اینکه حمایت هایی که دولت مطرح کرده باید با حفظ حرمت مردم همراه باشد، گفت: حل مشکلات اقتصادی مردم به شکلی نیست که ما بخواهیم فقط از یک گوشه وزاویه به آنها نگاه کنیم، و همه ی زوایای بحث نظارت، حمایت ازتولید در مبدا و کالاهای اساسی در موقع واردات و بحث مالیات را شامل می شود دولت باید درآنها ورود کند، درغیراینصورت نظارت صرف فایده ای ندارد و شدنی نیست.

..................... تاریخ انتشار:۱۲ آذر ۱۳۹۷ ......................

ولی داداشی درگفتگو با خبرنگار رویداد گیلان با اشاره به موضوعات حمایتی که دولت مطرح کرده است، اظهارکرد: این حمایت ها لازم است اما کافی نیست و باید با این شرط باشد که حرمت مردم رعایت شود.

وی با بیان اینکه مردم درگرفتاری های اقتصادی و مالی در بحران قراردارند، افزود: به وجود آمدنِ همه ی این بازخورد های منفی، بر عهده دولت است.

نماینده آستارا با تصریح براینکه دولت یک برنامه ریزی غیرکارشناسی و پیش بینی نشده در رفتارهای کشور آمریکا انجام داد، گفت: نتیجه این عمل دولت این است که مردم گرفتار شدند.

داداشی تاکید کرد: برای بعضی از خانوارها که زیرخط فقر هستند، سبد کالا نیاز است اما به شرط اینکه حرمت مردم حفظ شود؛ یعنی اینطور نباشد که مردم درصف های طولانی بایستند وتحقیرشوند و اگرهم سبد کالایی به مستحقان زیرپوشش کمیته امداد یا بهزیستی و یا سایر نهادهای حمایتی داده می شود، همراه با حفظ حرمت آنها، نه با شکسته شدن شخصیت این افراد باشد، اگر کسی
سبد کالایی می گیرد در محل آبرویش زیرسوال نرود و سرپرست خانواده، نزد فرزندان حرمتش حفظ شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلاتِ این طرح، قابل شناسایی نبودن تعدادی که صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته اند برای سازمانهای حمایتی است، افزود: یکی از ابهامات کاراین است که برنامه ریزان دولت چگونه می خواهند این افراد را که تعدادشان هم قابل توجه است شناسایی کنند.

نماینده آستارا برلزوم اتخاذ تدبیرمناسب برای شناسایی صحیح افراد نیازمند و مستحق تاکید کرد وگفت: بازتابهای منفی وهمه ی این گرفتاری هایی که شاهدش هستیم، به گردن دولت است، پس دولت نباید اقدامی بکند که حداقل در آبروداری برای شهروندان کم بگذارد.

داداشی با تاکید براینکه دولت باید نظارت مستمر بر بازار داشته باشد وبا متخلفان برخورد کند، بیان کرد: اما دولت هرچقدر هم که بخواهد نظارت کند، واقعیت این است که بازار امروز به دلیل تنشی که دربازار ارز وجود دارد و دلایل مختلفی که در واقع یک سر تقصیرش به گردن دولت است، همه ی عوامل دست به دست هم داده و کنترل بازار از دست دولت خارج شده است.

وی با بیان اینکه یک بازاری که با قیمت مقطوعِ بالاتری جنسی را می خرد، نمی تواند با قیمتی که دولت تعیین می کند، بفروشد افزود: برفرض کالایی ده هزارتومان بوده و الان مغازه دار، آنرا از فروشندگان کلان، پانزده هزار تومان تهیه می کند، چطوربه قیمت دوازده هزار تومانی که دولت تصویب کرده بفروشد! اصلا قابل تصور نیست وقابلیت عملیاتی واجرا ندارد.

نماینده آستارا گفت: با این شرایط یا مغازه دار باید تعطیل کند یا بفروشد و ضرر کند، بنابراین عملا می بینیم اگر دولت نظارت هم بکند درواقع در این موضوع به جایی نخواهد رسید.

داداشی با تصریح براینکه دولت باید به تولید کنندگان که کمبود مواد اولیه دارند کمک کند تا قیمت در مبداء تولید افزایش پیدا نکند، اعلام کرد: دولت باید به تولید یارانه ای بدهد و دربحث های گمرکی و مالیاتی حمایت کند و بسته های اقتصادی را برای حمایت ازاقتصاد آماده ومسائل مالی تولیدکنندگان را رفع نماید.

وی افزود: درصورت تحقق شرایطی که ذکرشد، کالا با قیمت کم به دست فروشنده و مغازه دار برسد که آنها هم بتوانند با قیمت کم بفروشند، آن موقع دولت  نظارت کند که کسی بیشتر ازآن نفروشد، وگرنه صرف نظارت بر قیمت کالا که ازمبدا تولید افزایش پیدا کرده است، فایده وامکان ندارد.

نماینده آستارا کاهش قیمت کالاها را نیازمند حمایت همه جانبه از تولید کننده دانست و گفت: در مبدا و بحث واردات مواد اولیه که بعضا دچار مشکل، چه به لحاظ واردات و چه مسائل ارزی هستیم، و وقتی تولید کننده می خواهد مواد اولیه را با نرخ دولتی وارد کند با مشکل گرفتن ارز مواجه است.

داداشی با بیان اینکه مسائل به شکلی نیست که ما بخواهیم فقط از یک گوشه وزاویه به آنها نگاه کنیم، عنوان کرد: این مسئله، چیز جامعی است که همه اطراف و حواشی آن را باید نگاه کنیم که همه ی زوایای بحث نظارت، حمایت ازتولید در مبدا و کالاهای اساسی در موقع واردات و بحث مالیات را شامل می شود و دولت باید درآنها ورود کند

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)