گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
در شصت و چهارمین جلسه شورا

به گزارش رویداد گیلان ،شصت و چهارمین جلسه ی شورای رشت با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیق آغاز شد. فاطمه شیرزاد منشی جلسه هفته ی وحدت، ولادت پیامبر اکرم، امام جعفر صادق را تبریک گفت و فراز از وصیت نامه شهید والا مقام مدافع حرم […]

..................... تاریخ انتشار:۰۵ آذر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،شصت و چهارمین جلسه ی شورای رشت با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیق آغاز شد.

فاطمه شیرزاد منشی جلسه هفته ی وحدت، ولادت پیامبر اکرم، امام جعفر صادق را تبریک گفت و فراز از وصیت نامه شهید والا مقام مدافع حرم حامد کوچک زاده را قرائت نمود. به علت غیبت علوی ریاست شورا، رسولی نایب ریس شورا جلسه را ریاست می کند.

رسولی ضمن تبریک روز نیروی دریایی از حضور سرهنگ بایرامی معاون سپاه قدس گیلان و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به مناسبت هفته بسیج  خبر داد.

 شیرزاد و  زاهد از ناطقان امروز شورا بودند که با توجه به تاخیر در شروع جلسه از نطق خود انصراف دادند.

ذاکری بعنوان ناطق اول گفت: دو هفته ی قبل نامه ای تنظیم کردیم برای سازمان بازرسی مبنی بر حمایت از دو تیم سپیدرود و داماش که نشاط اجتماعی را در شهر ما جاری کردند اما تا به امروز جوابی از آن سازمان نرسیده است از همین تریبون خواهشمندم دوستان پیگیری های لازم را انجام دهند تا هرچه زود تر این کمک انجام شود.

ذاکری در برخورد یک شهروند با نگهبان شهرداری که در فضای مجازی پخش شده است خواستار پیگیری موضوع شد.

سرهنگ بایرامی وارد صحن شورا شد.

حاجی پور بعنوان ناطق دوم در مورد گروه موزیک و پیگیری مطالبات این گروه گفت: سه نفر به گروه موزیک شهرداری اضافه شدند و نه ماه است که ریالی از شهرداری بعنوان حقوق دریافت نکرده اند و وقتی از شهرداری موضوع را جویا شدم به نکته ای قابل تامل رسیدیم و آن این بود که به جای سه نفر هفت نفر را در لیست حقوق این گروه گنجانده بودند. بنده نمی دانم آن چهار نفر چه کار در گروه انجام می دهند شاید طبل را نگه می دارند. ما باید پیگیر موضوع شویم که چگونه می شود نه ماه حقوق نگرفته اند.

وی از هیات رییسه درخواست کرد که در این خصوص تذکری جدی به شهرداری داده شود.

 زاهد در پاسخ به اظهارات حاجی پور توضیح داد: که از مهلت مقرر نسبت به پاسخ سازمان بازرسی چیزی نمانده و اگر تا هفته ی آینده جوابی به دست ما نرسد ما طبق قانون می توانیم موضوع را در جلسه ی آینده مطرح کنیم. اتفاقی که در پیاده راه شهرداری افتاد موضوعی جدی است و شهرداری پیگیر موضوع خواهد بود.

 بایرامی در صحن شورا حاضر شد و ضمن عرض تبریک بابت ایام ولادت و همچنین تبریک روز بسیج گفت: امام خمینی در حرکتی هوشمندانه هشت ماه قبل از جنگ، بسیج را با نگاه حفظ استقرار حاکمیت نظام جمهوری اسلامی با رویکرد های سیاسی اجتماعی جهادی تاسیس کرد.

وی افزود: نسل اول بسیج ضمن تثبیت انقلاب و حفظ نظام ماموریت خود را در محرومیت زدایی و همچنین مقابله با واگرایی های موجود در کشور را انجام داده است.

بایرامی افزود: بنده ۳۳ سال در درون سپاه بوده ام و خداوند منان این موهبت را بر من اعطا کرد تا بتوانم در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خدمت کنم ما در تاریخ شفاهی بسیج با کاستی هایی رو برو هستیم که از تمام عزیزان خواهشمندم ما را در این راستا کمک کنند تا بتوانیم یک یادگاری از خود به جای بگذاریم.

وی در ادامه گفت: ما در زمان جنگ توانستیم واقعه های عظیمی همچون کاروان ۱۰۰۰ کامیونی و ۱۵۰۰ کامیونی را رقم بزنیم و امروز باید بتوانیم این زحماتی که در زمان جنگ کشیده شده است را دنبال و مکتوب کنیم ما ۱۰۵هزار رزمنده داشته ایم که اگر از هر رزمنده یک برگ مکتوب کرده بودیم می بایست ۱۰۵ هزار صفحه داشته باشیم که متاسفانه نیست.

بایرامی با تاکید بر اینکه من از اعضای شورا می خواهم با تمام توان ما را در ساخت موزه دفاع مقدس یاری کنند گفت: تاکنون ۳۰ استان این موزه را در زیر بار عملیات عمرانی برده اند چندین موزه ساخته و در حال بهره برداری می باشد اما گیلان از این نعمت محروم است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)