گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت

  به گزارش رویداد گیلان پس از انتصاب دکتر شاهرخ یوسف زاده به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان موجی از انتصابات در بدنه دانشگاه علوم پزشکی اتفاق افتاد .در این میان، افرادی در مقام مشاور منصوب شدند که بسیاری از آنها یا رابطه استخدامی در این دانشگاه نداشته و یا بیرون از دانشگاه و […]

..................... تاریخ انتشار:۱۹ آبان ۱۳۹۷ ......................

 

به گزارش رویداد گیلان پس از انتصاب دکتر شاهرخ یوسف زاده به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان موجی از انتصابات در بدنه دانشگاه علوم پزشکی اتفاق افتاد .در این میان، افرادی در مقام مشاور منصوب شدند که بسیاری از آنها یا رابطه استخدامی در این دانشگاه نداشته و یا بیرون از دانشگاه و از جنس ژن های برتر انتخاب شدند.

اگرچه انتخاب چند مشاور از سوی مدیران کل، امری طبیعی تلقی میشود اما وقتی صحبت از پرداخت پاداش های نجومی و دریافتی های غیر معقول به میان می آید حساسیت ها و واکنش هایی را در پی خواهد داشت.

سند زیر نشان میدهد که دانشگاه علوم پزشکی گیلان از زمان تصدی یوسف زاده تا به امروز اقدام به پرداخت حق الزحمه ۸۶۰ میلیون تومانی به ۴ مشاور این دانشگاه داشته است!

این در حالی است مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۹۰/۲ ریال تنها به یک مشاور پرداخت شده است!

سوالی که مطرح میشود این است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان براساس کدام منطق و معیار به چهار مشاور خود ، حق المشاوره نجومی از بیت المال پرداخت کرده است!؟
از آنجا که این روزها مردم فشار اقتصادی زیادی را متحمل میشوند چرا باید شاهد پرداخت میلیونی بی حد و حساب از بیت المال به این افراد باشیم!؟

مقام معظم رهبری در همین رابطه در مورد برخورد با مدیران نجومی بگیر در دیدار با اعضای هیات‌ دولت اظهاراتی بی سابقه ایی داشتنه اند که میبایست مورد توجه رئیس سازمان علوم پزشکی گیلان هم قرار گیرد.
“به مردم بگویید (برای برخورد با حقوق های نامتعارف) چه کار کرده اید. نباید از این قضیه به آسانی عبور کرد… اعتماد مردم در این قضیه ضربه فراوانی خورده است، زیرا مردم و جوانان تحصیلکرده دریافت‌های خود را با این دریافت‌های غیرعادلانه مقایسه می‌کنند و این سوال را می‌پرسند که براساس چه معیار و امتیازی و به دلیل انجام کدام کار ویژه این حقوق‌ها پرداخت شده است… مردم اعداد بزرگ را هضم نمی کنند اما حقوق ۵۰ و ۶۰ میلیون را خوب هضم می کنند. کسی که ۱ تا یک ونیم میلیون تومان درآمد دارد، خوب می فهمد که ۵۰ میلیون تومان یعنی چه؟ آیا فاصله بین ۵۰ میلیون و یک میلیون تومان غیرعادلانه نیست؟ آیا در مجموعه شما افراد زیادی، حقوق یک تا یک و نیم میلیون تومانی نمی گیرند؟ اینها فراوان هستند. نشان دهید که عزم راسخ دارید؛ این را به مردم نشان دهید. برای متخلف نباید عذر تراشید. برخوردها باید قاطعانه باشد و علاوه بر دولت، قوه قضائیه هم باید در جای خود برخورد کند.”

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)