گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری:

به گزارش رویداد گیلان ،آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه چهارشنبه در شب شهادت امام رضا (ع) در مسجد آفخرا رشت با اشاره به سخن امیرالمؤمنین (ع) درباره علل بعثت در نهج‌البلاغه اظهار کرد: امام علی (ع) فرمودند پیامبران الهی مبعوث شده تا مردم را با فطرت خود آشنا کنند ازاین‌رو، یکی از وظایف پیامبران الهی یادآوری […]

..................... تاریخ انتشار:07 نوامبر 2018 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه چهارشنبه در شب شهادت امام رضا (ع) در مسجد آفخرا رشت با اشاره به سخن امیرالمؤمنین (ع) درباره علل بعثت در نهج‌البلاغه اظهار کرد: امام علی (ع) فرمودند پیامبران الهی مبعوث شده تا مردم را با فطرت خود آشنا کنند ازاین‌رو، یکی از وظایف پیامبران الهی یادآوری نعمت‌های خداوند برای بشر است.

وی تبلیغ را یکی دیگر از دلایل روشن رسالت پیامبران عنوان کرد و افزود: پیامبران باید دفینه‌های عقل را برای مردم روشن کرده تا عقل انسان بارور شود و از طرفی باید شناخت مردم به آیات الهی را تأکید می‌کردند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اذعان به اینکه انسان‌ها باید عقلانیت را در همه بخش‌های زندگی جدی بگیرند بیان کرد: عقل، انسان را به خداشناسی و معادشناسی سوق می‌دهد با این تفاوت که عقلانیت مدنظر غرب عقلانیت معاش محور است که با عقلانیت دینی تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه نگاه غرب به عقل نگاهی ابزاری و سکولار مآبانه در برابر دین است گفت: غرب آنچه را که در رابطه با دنیای مردم است مدیریت می‌کند اما به آخرت توجهی ندارد.

رمضانی با تأکید بر اینکه عقل دینی علاوه بر اینکه عقلِ معاش انسان را مدنظر داشته به عقل معاد او نیز توجه می‌کند بیان کرد: امیرالمؤمنین (ع) بهترین مردم را مردمی دانست که عقل خود را احیا کرده و شهوت خود را می‌میرانند، ازاین‌رو، اسلام توجه ویژه‌ای به عقلانیت دارد.

رئیس سابق مرکز اسلامی هامبورگ با بیان اینکه عقل، انسان را با وظایف خود آشنا می‌کند گفت: عقل را باید با شرع شکوفا کرد چراکه بسیاری از تصمیمات اولیای الهی برخاسته از عقلانیت دینی است و عقل با شکوفا شدن، انسان را در مسیر درست قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کتاب‌های تاریخی به امام حسن (ع) جفا شده است تصریح کرد: عقل دینی حکم می‌کرد که زمان امام حسن (ع) زمان صلح‌نامه باشد و البته امتیازات زیادی در این صلح‌نامه وجود دارد که متأسفانه مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد.

رمضانی با اشاره به نگاه ژرف گرایانه مقام معظم رهبری درباره معصومین افزود: مقام معظم رهبری امام حسن (ع) را یکی از شجاع‌ترین ائمه دانستند چراکه حضرت، تنها امامی هستند که دوستان حضرت به ایشان اهانت کردند.

پژوهشگر علوم دینی با بیان اینکه امام حسن (ع) به دلیل بی‌بصیرتی خواص به صلح روی آوردند گفت: امام دوم شیعیان در صلح خود هیچ‌گونه امتیازی نداده و با عقلانیت دینی این مسیر را انتخاب کردند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری مبارزه با تزویر را سخت‌تر از مبارزه با زورگویان دانست و افزود: دوستان امام حسن (ع) به حضرت ایشان اهانت کردند چراکه ایشان آبروی خود را برای بقای اسلام خرج کردند و خواص بی‌بصیرت زمان امام متوجه نبودند.

رئیس سابق مرکز اسلامی هامبورگ با اشاره اینکه هر جا عقل حاضر است دین و حیا باید آنجا حضور یابد بیان کرد: بر مبنای روایت اگر کسی عقل نداشته باشد دین ندارد چراکه عقل شفا بوده و همچون رفیقی وفادار برای انسان نقش‌آفرینی می‌کند.

رمضانی با اذعان به اینکه عقل انسان کامل نمی‌شود مگر ۱۰ مورد گفت: عاقل کسی است که همه از او امید خیر داشته و مردم از بدی او در امان باشند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری بزرگ شمردن عمل خیر کم دیگران و کم شمردن کارهای خیر خود را از موارد تکمیل‌کننده عقل عنوان کرد و افزود: عدم خستگی در برابر حاجت‌های مردم و عدم خستگی از طلب علم در طول عمر از دیگر موارد تکمیل‌کننده عقل به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه فرد عاقل کسی است که فقر خود را در برابر خدا بیشتر کند افزود: انسان عاقل خود را در برابر خدا خوار بداند چراکه خوار بودن در نزد خدا بهتر از عزت در برابر دشمن است.

پژوهشگر علوم دینی با اذعان به اینکه گمنامی بهتر از شهرت است بیان کرد: انسان عاقل کسی است که همه را بهتر و متقی‌تر از خود ببیند بنابراین باید گفت که در آموزه‌های غربی احساس فقر در مقابل خدا را از انسان گرفتند.

نماینده مردم در خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه انسان باید از عقل خود به بهترین نحو استفاده کند تصریح کرد: نظام اسلامی به برکت خون شهدا و رهبری امام خمینی (ره) به‌عنوان امانت در این برهه از تاریخ به وجود آمده و به ما رسیده است.

رمضانی عدالت، رفع تبعیض، حل مشکلات مردم، توحید و رسیدن به تمدن اسلامی را از اهداف بلند انقلاب اسلامی دانست و افزود: ما در یک پیچ تاریخی قرار گرفتیم که باید خود را هزینه کرده تا از این انقلاب که به‌صورت امانت به دست ما سپرده‌شده محافظت کنیم.

رئیس سابق مرکز اسلامی هامبورگ با اشاره به برخی مشکلات امروز جامعه افزود: اگرچه امروز شاهد بحران نبوده اما با بی‌تدبیری مشکل زیادی در کشور وجود دارد ازاین‌رو، همه باید زمینه آرامش و اطمینان را در میان مردم ایجاد کنیم.

وی با اذعان به تحلیل غلط برخی از افراد که شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر می‌دادند بیان کرد: نباید اجازه دهیم که یک قطره از خون شهدای مدافعین حرم پایمال شود چراکه اگر وفاداری مجاهدان نبود، آن‌ها در شهر و روستای ما حاضر می‌شدند‌.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی برخاسته از ارزش‌های دینی و انسانی بوده است گفت: به‌حکم عقل باید این امانت را حفظ کرد چراکه حفظ این امانت زمینه ظهور را فراهم می‌کند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)