گزارش تصویری سال تحویل در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
عضو هیئت رئیسه مجلس:

به گزارش رویداد گیلان ،اسدالله عباسی در گفت‌وگو یی اظهار داشت:‌ CFT یا همان لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در حقیقت می‌تواند کشورمان را در برابر لابی صهیونیست‌ها آسیب‌پذیر کرده و بسیاری از اسرار بانکی و مالی کشورمان را در اختیار دشمنان نظام قرار دهد. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان […]

..................... تاریخ انتشار:۱۵ آبان ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،اسدالله عباسی در گفت‌وگو یی اظهار داشت:‌ CFT یا همان لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در حقیقت می‌تواند کشورمان را در برابر لابی صهیونیست‌ها آسیب‌پذیر کرده و بسیاری از اسرار بانکی و مالی کشورمان را در اختیار دشمنان نظام قرار دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه خاورمیانه از بزرگترین قربانیان تروریسم بین‌الملل به‌شمار می‌آید به‌طوری‌که بر اساس آمارها و شواهد این پدیده شوم ضدبشری تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر را در ایران به کام مرگ کشانده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تصریح کرد: بخشی از لوایح چهارگانه FATF که در مورد نحوه ارتباط سیاسی،‌ دیپلماتیک و اقتصادی کشورهای دنیا است بسیار شفاف و روشن بوده اما بخشی از آن از جمله لایحه CFT در بدنه خود نقاطی تاریک، نامشخص و غیرشفاف‌ دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت:‌ پذیرش CFT آن‌هم بدون تعهد و پیش‌شرط‌‌های لازمه امر منطقی و درستی به‌نظر نمی‌رسد زیرا امکان القای تفاسیری کاملاً متفاوت در مورد تروریسم و گروهک‌های آن از سوی کشورهایی نظیر آمریکا و سایرین وجود دارد.

عباسی به مسئله پذیرش برجام اشاره کرد و گفت:‌ در مسئله برجام کشورمان با پذیرش و اجرای تمام و کمال آن درب تمام مراکز هسته‌ای را جهت انجام تحقیقات به‌روی کارشناسان سازمان‌های به‌ظاهر بین‌المللی باز کرد در حالی‌که بسیاری از این افراد مأموران CIA بودند.

وی پذیرش CFT آن هم بدون پیش‌شرط‌های لازم را امری اشتباه قلمداد‌ کرد و ابراز داشت: در قضیه برجام نیز ما به تمام تعهدات خود عمل کرده و اطلاعات لازمه را در اختیار مأموران آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای قرار دادیم اما در عوض با بدعهدی آمریکایی‌ها مواجه شدیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس از نقشه شوم لابی‌ صهیونیست‌ها،‌ عربستان سعودی و آمریکایی‌ها سخن گفت و افزود:‌ این لابی درصدد است تا با اجرای CFT راهی نفوذی به‌سمت اطلاعات بانکی،‌ رمزها و اسرار کشورمان باز و سپس در شرایط مناسب ضربه نهایی خود را وارد کند.

عباسی شفاف‌سازی آراء را از جمله درخواست‌های برخی نمایندگان مخالف پذیرش CFT اعلام کرد و اظهار داشت: ما به‌عنوان نمایندگان ملت در مجلس حضور داریم بنابراین ضمن دفاع از حقوق آنان باید به‌نوعی نسبت به شفاف‌سازی مواضع و رویکردهای خود نیز اقدام می‌‌کردیم.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)