گزارش تصویری سال تحویل در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت

شصت و یکمین جلسه شورای کلانشهر رشت با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری قرآن ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیل آغاز شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان شصت و یکمین جلسه شورای کلانشهر رشت با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری قرآن ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیل آغاز شد. فاطمه شیرزاد تنها غایب جلسه امروز است.

علیپور بعنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه شهید والا مقام محمدرضا قریشی زاده را قرائت کرد.

امیرحسین علوی رییس شورای شهر رشت ضمن خیر مقدم به اعضای شورا و خبرنگاران علت یک هفته تاخیر در برگزاری مراسم اربعین اعلام کرد، گفت: مسایلی است که در ابتدا وظیفه دارم توضیحاتی را ارائه دهم. نخست اینکه قطعا اعضا ی شورا با توجه به قسمی که یاد کرده اند، از وظیفه ی خود کم نخواهند گذاشت و اختلاف نظر در شورا امری طبیعی است. امروز کسی به کمک اعضای شورا نیامده است ما در مسدودی حساب از نفر اول قوه ی قضائیه تا دیگر دوستان کمک خواستیم که کمتر کسی به اعضای شورا کمک کرد.

علوی ادامه داد: اعضای شورا در این یک سال با چنگ و دندان کار کرده اند تا بتوانند حافظ منافع شهر باشند. اگر تا به امروز در انتخاب شهردار به نتیجه نرسیده ایم، به علت دلسوزی و تلاش برای انتخاب اصلح بوده است اما هر انتخابی که امروز بیفتد ملاک خواهد بود و همراهی خواهیم کرد.

علوی در ادامه درگذشت پدر فاطمه شیرزاد را به وی تسلیت گفت. در ادامه دکتر ذاکری به عنوان ناطق اول جلسه گفت: بنده به نوبه ی خودم وفات پدر سرکار خانم شیرزاد را تسلیت می گویم. وی همچنین در ادامه درگذشت دکتر مستشاری، پدر انتقال خون گیلان را  هم خدمت جامعه پزشکی تسلیت گفت.

در ادامه شورا وارد دستور جلسه شد. اولین طرحی که اعلام وصول شد، کمک مالی به مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان به سپیدرود و ۵۰۰ میلیون تومان به داماش از محل اعتبار دو میلیاردی تومانی مشخص شده برای ورزش بود.

حاجی پور به عنوان یکی از موافقین در مورد این طرح گفت: به جز شهرداری رشت و شورا هیچ کس برای ورزش استان دل نمی سوزاند. وی ادامه داد: استاندار حتی نامه تیم را هم جواب نداده است چه برسد به کمک! استاندار در بوشهر تیم شاهین بوشهر را به شهرداری چسباند تا بتوانند کمک کند. در بوشهر که رفتیم، یک سال بود که تیم پول هتل را نداده بود ولی اینجا اول هتل دار پول می خواهد تا بعدش اسکان بدهد! آفرین به غیرتت!!

در ادامه هم فرهام زاهد به حمایت از لایحه کمک مالی به داماش پرداخت و با بیان اینکه داماش تیمی ریشه دار و مردمی است و متعلق به آقای الطافی است نه حاجی پور، خواستار کمک به داماش شد.

احمد رمضانپور به عنوان آخرین ناطق ضمن عرض تسلیت به خانم شیرزاد از بابت درگذشت پدر گرامی شان، به حمایت از عملکرد تیم داماش پرداخت و ادامه داد: الان انتظار از شهرداری است و مردم انتظار دارند تا ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه خواهش می کنم دوستان به این لایحه دو فوریتی رای بدهند تا بتوانیم بخشی از مشکلات این تیم را حل کنیم.

در ادامه برخی از اعضای شورا گفتند کمک مالی شورا به تیم داماش به علت نقش مالکیت یکی از اعضای شورا در این تیم(اسماعیل حاجی پور) ممکن است مشکلات حقوقی را در پیش داشته باشد و لذا تصویب این لایحه را منوط به تایید سازمان بازرسی نماییم. این پیشنهاد اما با مخالفت رییس شورای شهر رشت قرار گرفت. علوی گفت نمی توانیم چنین شرطی را برای تصویب یک مصوبه در نظر بگیریم و می بایست یک فوریت ان را به تصویب برسانیم. در ادامه دو فوریت این لایحه تایید نشد اما یک فوریت ان به تصویب رسید تا ابتدا سازمان بازرسی نظر خود را در خصوص کمک به این دو تیم اعلام کند.

در ادامه سرکار خانم شیرزاد وارد صحن شد که این اقدام ایشان با توجه به فوت پدرشان با تشکر ویژه رییس شورای شهر رشت همراه بود.

لایحه بعدی، دو فوریت افزایش منابع جهت خرید ماشین آلات آتشنشانی که قبلا قرارداد آن بسته شده است به جهت افزایش نرخ ارز بود.

دکتر ذاکری با بیان اینکه نحوه انعاد این قرارداد عجیب است، گفت:  جریمه ی تاخیری که در این قرارداد پیش بینی شده است، عجیب است چرا که حتی از نرخ ربا در بین رباخواران هم بیشتر است!

وی ادامه داد: جریمه تاخیر در این قرارداد تا به امروز ۸ میلیارد و ۷۰۰ هزار تومان شده است!

در ادامه یک فوریت لایحه مذکور به تایید اعضای شورای شهر رشت. یک فوریت لایحه ی جابجایی دکه های در سطح شهر تا متراژ ۵۰ متر با اکثریت آرا به تصویب رسید و بعد از آن یک فوریت لایحه افزایش ردیف اعتباری مرمت و تکمیل اساسی ساختمان منطقه ی یک به ارزش ۷۵۰ میلیون تومان به رای گذاشته شد که با یک فوریت آن موافقت نگردید و لایحه به صورت عادی برای بررسی بیشتر به کمیسیون ها ارجاع پیدا کرد.

در ادامه علوی به عنوان رئیس جلسه ورود شورای کلانشهر رشت را به دستور انتخاب شهردار اعلام کرد.

۶ کاندیدای از پیش تعیین شده با توجه به انصراف آقای مبسر به رقابت می پردازند که بیشترین آرا به عنوان شهردار شهر رشت انتخاب خواهد شد و می بایست حداقل رای نصف به اضافه ی یک اعضا باشد. از میان ۱۱ رای اعلام وصول شده علدالهی با ۶ رای به عنوان شهردار رشت انتخاب شد. رسایی ۴ رای کسب کرد ویک رای سفید هم به صندوق آرا انداخته شد. با اعلام انتخاب عبدالهی به عنوان شهردار رشت، فرانک پیشگر به عنوان اولین عضو علی البدل وارد شورای شهر رشت خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)