گزارش تصویری سال تحویل در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری جشن نیکوکاری در شهرداری
گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان:

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت:‌ مرحله مطالعاتی احداث پارک موزه دفاع مقدس استان گیلان به پایان رسید.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان سرهنگ پاسدار عباس بایرامی در گفت‌وگویی اظهار داشت‌:‌ در حال حاضر مرحله مطالعاتی احداث پارک موزه دفاع مقدس استان گیلان به پایان رسیده است و اجرای عملیات ساخت فاز نخست آن بدون محاسبه نوسانات قیمت‌ها به حدود ۵ تا ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان عنوان کرد:‌ برای احداث پارک موزه دفاع مقدس گیلان در سال‌های گذشته تلاش‌های ارزنده‌ای انجام شد اما به دلیل عدم حل یکی از مشکلات اساسی فرآروی این طرح یعنی زمین محل احداث،‌ اجرای آن نزدیک به ۱۰ سال عقب افتاد.

بایرامی از اقدام ۳۰ استان کشور برای ایجاد پارک موزه دفاع مقدس خبر داد و افزود:‌ از این میان تاکنون ۱۵ استان کشور کار احداث پارک‌ موزه‌ها را به اتمام رسانده‌اند و این طرح در ۱۰ استان کشور نیز با پیشرفت فیزیکی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد در حال تکمیل فرآیند ساخت است.

وی با بیان اینکه ۵ استان دیگر نیز جدیداً عملیات ساخت پارک موزه‌ها را آغاز کرده‌اند تصریح کرد:‌ تمامی این پیشرفت‌های ذکر شده در سایر استان‌های کشور در حالی رقم خورده‌ است که طرح ساخت پارک موزه دفاع مقدس گیلان هنوز به مرحله عملیاتی شدن وارد نشده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از اهدای زمین جهت ایجاد پارک موزه دفاع مقدس استان سخن گفت و افزود:‌ فرماندهی سپاه قدس گیلان خدمت و کمک بزرگی را در این مسیر انجام داد و با اهدای زمین،‌ یکی از بزرگترین موانع اجرای پارک موزه دفاع مقدس استان برطرف شد.

بایرامی مکانی را که برای ساخت پارک موزه دفاع مقدس گیلان در نظر گرفته شده را برشمرد و بیان داشت:‌ پارک موزه دفاع مقدس گیلان به صورت سه فاز اجرایی مجزا قرار است در کیلومتر ۷ جاده رشت به سمت تهران و پس از حوزه علمیه امیرالمؤمنین(‌ع) استان ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه مجری طرح پارک موزه گیلان مشخص شده است تصریح کرد:‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان سعی دارد در مسیر ساخت پارک موزه دفاع مقدس و سپس جانمایی المان‌های آن از تمام ظرفیت‌های موجود در سطح ملی و استانی به صورت بهینه استفاده کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان لزوم حمایت ویژه دولت در احداث پارک موزه‌های دفاع مقدس را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ با وجود همه تنگناها و مشکلات اقتصادی موجود در کشور از مجموعه دولت انتظار داریم در بحث تأمین اعتبارات این طرح نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

بایرامی مشارکت فعال و گسترده خیران و آحاد مردم را نیز خواستار شد و خاطرنشان کرد:‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در مسیر ساخت پارک موزه دفاع مقدس استان به حمایت‌های فرماندهان و رزمندگان،‌ خیران و نیکوکاران و خانواده‌های معزز شهدا نیازمند است.

وی با تأکید بر اینکه طبق طرح آماده شده،‌ پارک موزه دفاع مقدس گیلان در سه فاز اجرا می‌شود عنوان کرد:‌ در فاز نخست این پروژه فرهنگی،‌ احداث ساختمان‌های اداری،‌ گالری‌های خاص دفاع مقدس،‌ ساختمان فرهنگی و کتابخانه حوزه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان جانمایی المان‌هایی با سبک و مضامین استانی را مهم‌ترین مرحله ایجاد پارک موزه دفاع مقدس نامید و گفت:‌ این بخش حساس‌ترین قسمت پروژه محسوب می‌شود و هم‌اکنون کار انتخاب سوژه‌های خاص و ناب آن نیز آغاز شده است.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)