گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
گزارش تصویری مراسم شب خاطره ویژه بزرگداشت شهدای عملیات کربلای پنج
گزارش تصویری رویداد گیلان از هفتادو یکمین جلسه عادی شورای اسلامی شهر رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان از دلجویی خانواده پاکبانی که در اثر حادثه رانندگی جان باخت در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت
به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی؛

یادواره ۸۵۰ شهید دانش آموز استان گیلان به مناسبت هفته بسیح دانش آموزی در رشت برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان  بعدازظهر دوشنبه با حضور مسئولان، دانش آموزان بسیجی و جمعی از خانواده‌های شهدای دانش آموز گیلانی یادواره ۸۵۰ شهید دانش آموز گیلانی در مدرسه شاهد فاطمه الزهرا ناحیه ۲ رشت برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان در این مراسم با اشاره به ویژگی دوران نوجوانی و جوانی، اظهار کرد: نشاط، شور آفرینی و آرمان گرایی از مهم‌ترین ویژگی‌های نوجوانان و جوانان است.

آیت الله رسول فلاحتی برلزوم شناسایی استعدادها و توانمندی‌های نوجوانان و جوانان از سوی والدین و مسئولان آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: باید در خانواده و مدرسه زمینه برای کشف و شکوفایی استعدادهای نوجوانان و جوانان فراهم شود.

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به وجود نشاط، شور و آرمان‌خواهی در نوجوانان و جوانان ایرانی، بیان کرد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس جوانان ما با این سه ویژگی در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه وجود ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در کشور برگرفته از ویژگی جوانان است، تصریح کرد: امروز بصیرت و آگاهی نوجوانان و جوانان ما از تمام دوره‌های تاریخ ایران بالاتر و بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان نوجوان و جوان ایرانی را دارای اندیشه‌ای والا توصیف کرد و ادامه داد: جوانان کشورهای مسلمان حمایت جوانان و نوجوانان ایرانی از خود را افتخاری بزرگ می دانند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به حرکت دارای پشتوانه معرفت، فهم و شعور نوجوانان و جوانان ایرانی در جامعه، اظهارکرد: وجود چنین ویژگی هایی در جوانان ما نشان دهنده بالندگی آنها است.

وی به توطئه های جدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز دشمن از هر دوره‌ای آگاه‌تر، قوی‌تر و رسانه‌ای‌تر بوده و با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی اقدام می کند.

امام جمعه رشت تأکید کرد: به فرموده رهبری امروز نوجوانان و جوانان ایرانی آگاه‌تر و بصیرت‌تر از جوانان دفاع مقدس هستند و اگر دشمن به خود جرأت تجاوز به خاک ایران اسلامی را دهد هزاران جوان همانند شهید فهمیده برای دفاع از خاک و ناموس این کشور وارد میدان‌های نبرد می شوند.

در پایان این مراسم از خانواده ۱۵ شهید دفاع مقدس و همچنین شهیدان مدافع حرم قدردانی شد.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)