داستان عجیب بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی/مارینا و چشمان نیمه بسته دستگاه قضا!
آیا کرسی شهرداری رشت به مدیر حامی منافع آمریکا و اسرائیل سپرده می شود؟!
مخالفت کتبی وزارت کشور با انتصاب مدیرکل بازرسی استانداری گیلان/آیا سالاری اینبار در حساس ترین اداره کل به قانون تمکین خواهد کرد؟!
شورای تامین مناطق آزاد، بازی با امنیت کشور است
به بهانه تجمع عده ای در ساختمان شورای شهر، برای جلوگیری از آبستراکسیون جلسه انتخاب شهردار رشت!/وقتی انتخاب شهردار امنیتی میشود!

پاتاگونیا سرزمینی با مساحت تقریبی ۹۰۰ هزار کیلومتر مربع در جنوب آرژانتین، اغلب “انتهای دنیا” نامیده می شود که پر از عجایب طبیعی است. این منطقه دربر گیرنده بخش هایی از کشورهای آرژانتین و شیلی می شود.پاتاگونیا از سوی غرب و جنوب به رشته کوه آند و از سوی شرق به دشت های پست محدود می شود .در بخش متعلق به کشور شیلی، […]

..................... تاریخ انتشار:۰۳ آبان ۱۳۹۷ ......................

پاتاگونیا سرزمینی با مساحت تقریبی ۹۰۰ هزار کیلومتر مربع در جنوب آرژانتین، اغلب “انتهای دنیا” نامیده می شود که پر از عجایب طبیعی است. این منطقه دربر گیرنده بخش هایی از کشورهای آرژانتین و شیلی می شود.پاتاگونیا از سوی غرب و جنوب به رشته کوه آند و از سوی شرق به دشت های پست محدود می شود .در بخش متعلق به کشور شیلی، این منطقه از جنوب شهر پوئرتو مونتت شروع می شود. و در بخش متعلق به کشور آرژانتین، پاتاگونیا از جنوب رودخانه ی کولورادو شروع می شود. اینجا منطقه‌ ای بسیار خلوت و به عبارتی خالی از سکنه است. به طوری که در هر کیلومتر مربع آن یک نفر زندگی می کنند. همین امر باعث می شود که یکی از کم تراکم ترین نقاط جهان از نظر سکونت انسان ها باشد.

بخش های آرژانتینی پاتاگونیا به سه بخش تقسیم می شود. بخش هایی کاملا کوهستانی، بخش های جلگه ای و بخش های ساحلی. ولی بخش های متعلق به کشور شیلی عموماً کوهستانی هستند. پاتاگونیا سرزمین یخ‌زارهای شمالی و جنوبی است. یخ‌زارهای شمالی حدود ۲۰۰ کیلومتر طول دارند و مساحتی حدود ۴۲۰۰ کیلومتر را پوشش می دهند. یخ‌زارهای جنوبی هم ۳۵۰ کیلومتر طول داشته و مساحتی نزدیک به ۱۳۰۰۰ کیلومتر دارد. بیشتر این یخ‌زارها در کشور شیلی قرار دارند، ولی بخش هایی از یخ‌زار جنوبی در کشور آرژانتین قرار می گیرد.

این منطقه جایی است که از زیبایی های وصف ناپذیری همچون: قله های کوهستانی، یخچال های طبیعی بزرگ، دهکده های خوش منظره کنار آب، استپ های غنی ، دریاچه های بلورین، کوه های برفی و دشت های وسیع است که در کل دنیا منحصر بفرد هستند. زیبایی دست نخورده این سرزمین از هزاران سال قدمت سخن می گوید و به شکل چندین پارک ملی، از آن حفاظت می شود.

بدون شک پاتاگونیا یکی از مشهورترین جاذبه‌های طبیعی کشور شیلی است که درخششی واقعی و دلپذیر دارد. سرزمینی در انتهای زمین، جایی که مادر طبیعت زمانی زیادی را صرف افسون سحرانگیز خود کرده است، به طوری که نمی‌توان چشم از این همه زیبایی دلفریب و مسحور کننده برداشت.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)