گزارش تصویری بازار محلی جمعه بازار صومعه سرا
گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف

به گزارش رویداد گیلان ،داستان انتخاب شهردار رشت وارد فاز جدیدی شد. در آخرین جلسه انتخاب شهردار، هر چند که گمانه زنی های قبل از برگزاری درباره آن نیز امید بخش نبود، اتفاق جدیدی رقم خورد که باعث تسهیل در عدم انتخاب شهردار گردید. جو سنگین حاکم بر پیرامون محل برگزاری جلسه شورا و حضور […]

..................... تاریخ انتشار:۳۰ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،داستان انتخاب شهردار رشت وارد فاز جدیدی شد. در آخرین جلسه انتخاب شهردار، هر چند که گمانه زنی های قبل از برگزاری درباره آن نیز امید بخش نبود، اتفاق جدیدی رقم خورد که باعث تسهیل در عدم انتخاب شهردار گردید.
جو سنگین حاکم بر پیرامون محل برگزاری جلسه شورا و حضور افراد ناشناس و تحرکات سخت افزاری و نرم افزاری جهت تحمیل یکی از گزینه های شهرداری به اعضاء از جمله مهمترین رویداد جلسه اخیر بود به نحوی که برخی از اعضا پست های اعتراضی نسبت به این جریانات را در صفحات مجازی خود انتشار دادند.
این جریانات همسو با فعالیت یکی از اعضای شورا که تمایل به شهردار شدن دارد در حالی اتفاق افتاد که در کوچه پس کوچه های قدیمی محل جلسه خودروهای سنگین و نیمه سنگین با پاک نابهنگام باعث تسدید معابر را فراهم و این شائبه را تقویت کردند که این حرکت در راستای جلوگیری از آبستراکسیون جلسه صورت گرفته است.
معلوم نیست که داستان انتخاب یک شهردار تا به کجا باید برسد تا مسئولین مربوطه از جمله فرماندار و استاندار احساس تکلیف کنند و این بازی های کودکانه را به سمت یک انتخاب صحیح رهنمون سازند. موضوعی که تا کنون هیچ اقدام عملیاتی برای آن برنامه ریزی نشده و این مقامات ورود جدی ای به مقوله انتخاب شهردار از حیث تسریع در ساماندهی به امور شهر نداشته اند.
فضای این جلسه شورا آینده ی مبهمی را نوید می دهد که طی آن نه تنها انتخاب شورا با لابی گری ها و مجهولات بیشتری روبرو گردد بلکه حتی تهدیدات و یارکشی های پوپولیستی نیز در این میان اتفاق افتاده و این فعل و انفعالات به حوادث ناخوشایندی ختم گردد. فضای حاکم بر انتخاب شهردار چنان سیاسی شده است که از فرط تراکم سیاسی بازی، در حال ورود به فاز امنیتی است که اقدامات امشب بخشی از یک پروژه جهت فشار و ارعاب و ایجاد فضای پیچیده به منظور تحمیل گزینه ای خاص ارزیابی می گردد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)