گزارش تصویری بازار محلی جمعه بازار صومعه سرا
گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزینه شهرداری رشت در گفتگو با رویداد گیلان

دکتر سید مسعود موسوی عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان گیلان درگفتگو با خبرنگار رویداد گیلان و درپاسخ به سوالی مبنی براینکه مهم ترین چالش های شهر رشت و شهرداری را چگونه ارزیابی می کنید، اظهارکرد: متاسفانه چالشهای شهر رشت و مجموعه شهرداری، بسیار زیاد است، وبرای مثال، بحث آبگرفتی معابر، که این روزها شاهد […]

..................... تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۷ ......................

دکتر سید مسعود موسوی عضو هیئت مدیره نظام مهندسی استان گیلان درگفتگو با خبرنگار رویداد گیلان و درپاسخ به سوالی مبنی براینکه مهم ترین چالش های شهر رشت و شهرداری را چگونه ارزیابی می کنید، اظهارکرد: متاسفانه چالشهای شهر رشت و مجموعه شهرداری، بسیار زیاد است، وبرای مثال، بحث آبگرفتی معابر، که این روزها شاهد آن هستیم، یکی از چالش های مردم رشت است.
وی موضوعات وابسته به مردم و زندگی آنها را، دارای اهمیت بالایی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه شهر رشت یکی از شهر های پر باران کشور محسوب می شود، باید برای آن، زیر ساخت های مناسب تری در نظر گرفته شود، که خوشبختانه با توجه به اتفاقات رخ داده، بخشی از آب گرفتگی ها مدیریت شده اما هنوز مشکلات آن برطرف نشده است.
عضوهیئت مدیره نظام مهندسی استان گیلان به وجود مشکل آبگرفتگی دربسیاری ازنقاط شهر و کامل نشدنِ روند هدایت جریان آب های سطحی، اشاره کرد وگفت: لازم است موضوعاتی که مردم، به عنوان بهره برداران واقعی، ازشهرداری و شهردار انتظار دارند، مورد توجه قرارگیرد و رسیدگی شود.
موسوی بسیاری از موضوعات مانند آسفالت معابر، مسئله ی ترافیک و پارکینگ را ازمسائل روزمره دانست وتصریح کرد: نگاه توسعه ای می گوید، درعین پرداختن به موضوعات روزمره باید کمی کلان نگرترباشیم وبه موضوعاتی که به روندِ آتی توسعه شهری، کمک می کند، نیز فکر کنیم.
وی با بیان اینکه موضوعات میان مدت، ارتقاء سطح زندگی مردم را به دنبال دارد، افزود: این موارد می تواند، موضوعات روز اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی باشد.
عضوهیئت مدیره نظام مهندسی استان گیلان گفت: بحث های فراوانی درباره بازآفرینی و بافت های فرسوده وجود دارد که برای پرداختن به هر کدام از آنها، باید یک جلسه مجزا، اختصاص داده شود.
موسوی با بیان اینکه برای اطلاع ازمعضلات مردم، از طریق نظرسنجی وبازدید میدانی می توان از معضلات آنان اطلاع یافت، ابراز کرد: بازدید میدانی و بررسی آمار و ارقامی که می گوید در کجا چه موضوعات و چه مشکلاتی وجود دارد، یکی از روشهایی است که چالش های مردم را بهتر درک کنیم و برای آنها برنامه بدهیم.
وی یکی از روشهای دیگرِ درک بهترِ چالش هایی که امروز، مردم با آنها مواجه هستند و ارائه برنامه کوتاه مدت برای آن ها را فعال کردنِ راههای ارتباطی با مردم دانست.
عضوهیئت مدیره نظام مهندسی استان گیلان برلزومِ استفاده از ابزار های جدید مانند، ابزارهای رسانه ای وشبکه های اجتماعی و… برایِ اطلاع رسانیِ دوسویه بین مردم و شهرداری تاکید کرد وافزود: با این روش درواقع هم مردم را درجریان موضوعات قرار می دهند و هم مجموعه شهرداری از مشکلات مردم، اطلاع پیدا می کنند‌.
موسوی درپاسخ به سوالی مبنی براینکه چقدر می توانید برنامه هایی که مطرح کردید را اجرایی کنید و با پدیده زیاده خواهی اعضای شورا به چه شکلی کنار خواهید آمد؟ گفت: برنامه ها برای موضوعاتی تهیه می شوند که قابلیت اجرایی داشته باشند، اما هیچ برنامه ای در هیچ جای دنیا نیست که بگوییم ۱۰۰% قابل تحقق است.
وی افزود: وقتی برنامه برای تحقق پذیری طرح می شود و تا زمانی که به مرحله اجرا می رسد با توجه به قید ها و نامعلومی ها و موضوعات دیگری‌ که درنگاه اول شاید به آن توجه نشود، اما در مسئله اجرایی خود را بروز می دهد، ممکن است به اصطلاح، جریان آن روند طرحِ تهیه شده، تغییر کند.
کاندید تصدی شهرداری رشت برنامه هایی که پویا وانعطاف پذیر باشند یعنی بسته نباشند را موفق عنوان کرد و گفت: این نوع برنامه ها، نوع راهبردی هستند که متناسب با موضوعات ممکن است در روند انجام یک برنامه، مردم نظراتی
داشته باشند، یا ذی نفعان دیگری که در شهر هستند برنامه داشته باشند، که آن موقع، برنامه های راهبردی به ما این اجازه را می دهد که با این فیدبک ها برنامه را اصلاح کنیم و در روند درست قراردهیم.
موسوی استفاده از واژه زیاده خواهی را باعث ایجاد چالش دانست وتصریح کرد: بهترین شرایط این است که ما در واقع خواسته ها را بتوانیم مدیریت کنیم، خیلی وقت ها خواسته های اعضای شورا، خواسته های مردم است که از سمت و سویی خود را بروز می دهد.
وی افزود: باید توجه کنیم که یک سری از خواسته ها از سوی نمایندگانی است که مردم به آن ها رای دادند و به آنها اعتماد دارند، بنابراین این شورا است که شهردار را انتخاب کرده وضمن اینکه این دو نهاد مستقل هستند، در واقع با تعامل کامل باید با هم دیگر کار کنند و خیلی وقتها بهتر است، تصمیمات دور یک میز مشترک اتفاق بیافتد و روند تصمیم گیری با ساز و کارهای شاخص بندی شده و مشخص باشد که در واقع جمع، بر روی موضوعی، اتفاق داشته باشند و بتوانند آن موضوع را پیش ببرند.
کاندید تصدی شهرداری رشت با اشاره به اینکه بنده به لحاظ اخلاقی در ساختار تصمیم گیری به بعضی از موضوعات پای بندم و نمی توانم از آنها بگذرم، اعلام کرد: چهارچوب بنده حکم می کند که تا اینجا که نظر و اعتم

اد مردم را جلب کردم، به آن احترام بگذارم و سعی کنم در سازو کاری که شایسته است تصمیم درست را بگیرم و هرچه هست به نظر شورا ارزش قائل هستم و وارد موضوعات حاشیه نخواهم شد.
موسوی افزود: اعتقاد دارم بهتر است تقدیر را جایگزین شانس بکنیم و هر تقدیری مقدر باشد، قطعا اتفاق می افتد وامیدوارم بهترین تقدیر برای این شهر رقم بخورد و بهترین فرد که لایق وشایسته ی این شهر وشهروندان شهر رشت است انتخاب شود.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)