گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
از ۱۸ مهر ماه؛

بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور کارکنان این دانشگاه از سراسر کشور در انزلی آغاز شد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان شامگاه چهارشنبه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور ۱۲ هزار نفر از کارکنان این دانشگاه در انزلی آغاز شد.

آیت الله رسول فلاحتی در آیین افتتاحیه بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در تالار جام جم مجتمع رفاهی و فرهنگی صدا و سیمای زیباکنار برگزار شد با اشاره به اهمیت قرآن در جوامع بشری، اظهارکرد: زندگی بشریت همواره در طول تاریخ متاثر از این کتاب الهی بوده است.

وی با بیان اینکه پیامبرگرامی اسلام همواره تلاوت قران کریم را به امام علی (ع) تأکیدکرده اند، افزود: قرآن برای همه زوایای زندگی بشریت برنامه‌ دارد که حرکت در این مسیر سبب سعادت انسان‌ها می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره نقش انقلاب اسلامی در تبیین قرآن کریم و ارزش‌های اسلامی در جهان، گفت: انقلاب اسلامی با نثار خون شهدا روح و کلام الهی را به جهان صادر کرد.

سلامت روان مهم‌تر از سلامت جسم

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه براساس تعاریف سازمان بهداشت جهانی سلامت تنها به معنی نداشتن بیماری و سلامت جسمی نیست، اظهارکرد: داشتن سلامت روانی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه در قرآن بر آسایش و سلامت روان تاکید شده است، تصریح کرد: در قرآن کریم بارها به انسان هایی که هدفشان خشنودی و رضایت الهی بوده اشاره شده زیرا رضایت الهی سبب آرامش انسان می شود.

شاهرخ یوسف زاده با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های انسان‌های سالم مسائل حوزه فرهنگی و اجتماعی است، گغت: چنین فردی در گروه‌های اجتماعی و مردمی بیشتر حضور دارد.

وی به برگزاری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و به میزبانی استان گیلان و شهرستان انزلی اشاره و تصریح کرد: هزار و ۲۰۰ نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کشور در۴۳ رشته قرآنی در این جشنواره قرآن و عترت حضور دارند.

به گفته این مسئول اجرای جشنواره‌های قرآنی در راستای دینی کردن فضای دانشگاه و ترویج فرهنگ اسلامی از اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)