گزارش تصویری نشست خبری چهارمین جشنواره فرهنگی هنری فجر اداره فرهنگ و ارشاد رشت
گزارش تصویری راهپیمایی حماسی مردم رشت به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
گزارش تصویری رویداد گیلان: افتتاح پروژه های بخش خمام در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار رشت
گزارش تصویری رویداد گیلان، مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گیلان
گزارش تصویری از جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری شهرستان رشت
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان:

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان از بومی‌سازی رشته‌های این دانشگاه به‌خصوص در حوزه‌های صنایع‌دستی و گردشگری خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ مهر ۱۳۹۷ ......................

به گزارش رویداد گیلان عباس صادقی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به کیفیت دروس آموزش عالی اظهار کرد: امسال بیست و ششمین سالگرد تأسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی است و توجه به کیفیت مطلوب از ابتدا ارکان مؤسسات آموزشی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه رسالت اولیه دانشگاه توجه به کارورزی و خارج شدن از تب مدرک‌گرایی بوده تصریح کرد: در دو سال اخیر با شناسنامه‌دار کردن مؤسسات علمی و کاربردی، جذب مدرسان شایسته با محوریت علمی کاربردی و ایجاد سامانه هوشمند و ۷۰ درصدی کردن رشته‌های کاردانی و ۳۰ درصدی کردن رشته‌های کارشناسی موجب شد کیفیت در کنار کمیت دنبال شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان توجه به کیفیت را امری مطلوب و جدی برای دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد و گفت: رشته‌های دانشگاه جامع علمی و کاربردی به دو دسته؛ مأموریت گرا که مختص دانشگاه علمی کاربردی هستند رشته‌های پشتیبان تقسیم‌بندی می‌شوند.

صادقی با اشاره به ازدیاد رشته‌های آتش‌نشانی، حقوق، روانشناسی ورزش، آرایش و پیرایش، تعمیرات موبایل و آسانسور در دانشگاه علمی و کاربردی افزود: پیش‌بینی می‌شود در آینده این نوع رشته‌ها مبتنی بر نیازهای بومی به‌خصوص در حوزه‌های صنایع‌دستی و گردشگری افزایش پیدا کنند.

وی با تکذیب ادعای تعطیلی مراکز علمی و کاربردی تصریح کرد: بر اساس بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور، مراکزی که به مؤسسات دولتی وابسته‌اند؛ نمی‌توانند در قالب مراکز علمی و کاربردی دولتی ادامه فعالیت بدهند، این مراکز باید مراکز خود را به مراکز خصوصی تبدیل کنند و این به معنی تعطیلی نیست بلکه تقویت بخش خصوصی بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان با اشاره به تبدیل واحدهای دولتی به مراکز خصوصی گفت: آن دسته از مراکز دولتی که قصد واگذاری دارند می‌توانند از طریق واحد استانی یا سازمان مرکزی دانشگاه با شرایط توافقی تبدیل شوند ضمن اینکه این مراکز تا آخرین دانشجو، مسئولیت انجام امور آموزشی متعهد خواهند بود و از مهر امسال اجازه جذب دانشجو نداشتند

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)